Sergantieji diabetu pėdų priežiūros kabinete

Į klausimus atsako kosmetologė pėdų priežiūros specialistė Ingrida ČUPKOVIENĖ ir pėdų priežiūros specialistė Angelina KVESELIENĖ
 

Kokie dažniausi sergančiųjų diabetu pėdų pažeidimai?


Diabetu sergantys klientai dažnai avi per mažus batus su daug pėdų pažeidimų sukeliančiomis vidinėmis siūlėmis. Dėl to susidaro nuospaudos ir trynės.
Dėl prakaito išskyrimo sutrikimų pėdų oda sparčiau didina raginį sluoksnį, ir jis būna daug storesnis. Jei diabetikai neskirs deramo dėmesio pėdų odai, ji pradės trūkinėti. Po trynėmis susidaro opos, ir į pažeistą odą be kliūčių galės įsiskverbti įvairių ligų sukėlėjai.
 

 

Jei pas jus į kabinetą atėjo diabetu sergantis klientas, į ką procedūros metu labiausiai kreipiate dėmesį?


Sergantieji cukriniu diabetu priskiriami didesnės infekcijų rizikos grupei. Todėl labai svarbu, kad darbo vieta, kur vyksta procedūra, būtų švari, gerai dezinfekuota, o instrumentai, su kuriais dirbsite, tinkamai paruošti bei sterilizuoti. Labai svarbu gerai dezinfekuoti ir sausai steriliai aptvarstyti tokius sužeidimus, kurių sunku išvengti, kaip, pvz., šalinant įaugusį nago kampą (Unguis Incarnatus). Kol sužeidimas neužgijo, negalima naudoti jokių tepalų, tinktūrų ar pėdų vonelių.
 

Kokie svarbiausi patarimai diabetikams?


Diabetikai turi avėti tinkamą avalynę bei minkštas kojines iš natūralių pluoštų, kurias būtų galima skalbti 60º temperatūros vandenyje.
Jei sutriko pėdų jautrumas ar yra kraujagyslių pažeidimų, negalima vaikščioti basomis.
Kasdien patys apžiūrėkite savo pėdas, plaukite jas su neutralaus pH priemonėmis, o po kiekvieno plovimo patepkite kremu.
Taip pat nedelskite ir gydykite pėdas, jei sergate grybeliu.
Kas keturias ar šešias savaites reiktų apsilankyti pas pėdų priežiūros specialistą ir atlikti procedūras.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai