Botulino injekcija – ir prakaituojantiesiems, ir grožiui

Injekcijos dermatologijoje – plačiai paplitusios procedūros, tiek grožio pramonėje, tiek šalinant tam tikras problemas. Viena žinomiausių injekcijų – botulino toksinas. Tačiau šis preparatas ne tik efektyviai lygina raukšles, bet ir gydo padidėjusį prakaitavimą, jis naudojamas ir kitose medicinos srityse (neurologijoje, oftalmologijoje).

 

Ką gali botulino toksinas? Ar jis saugus? Ar galima kartu atlikti ir kitas grožio procedūras? Kokias? Atsakymus pateikia Baltijos ir Amerikos klinikos gydytoja dermatovenerologė Oliesia Fomina.

 

Padidėjęs prakaitavimas – liga?

 

Hiperhidrozė – patologinė padidėjusio prakaitavimo (norma – 500–700 ml prakaito per parą ramybės būsenoje kambario temperatūroje) būklė, kai prakaitas išsiskiria nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros ir kitų dirgiklių, kai net nedidelis susijaudinimas paskatina smarkų prakaitavimą. Hiperhidrozė būna generalizuota (prakaituoja visas kūnas) ir židininė (prakaituoja pažastys, delnai, padai, veidas ir kt. vietos). Generalizuota hiperhidrozė gali pasireikšti sergant kai kuriomis endokrininėmis (cukrinis diabetas, skydliaukės ligos, kt.), infekcinėmis, nervų sistemos, onkologinėmis ligomis. Tokiu atveju būtina kreiptis į specialistus ir gydyti pirminę priežastį. Židininė hiperhidrozė labiausiai kamuoja 20–30 metų žmones. Dažniausiai jos kilmė idiopatinė (dėl prakaito liaukų nervinės stimuliacijos). Tai reakcija į stresą ar susijaudinimą.

 

Dažniausiai gausiai prakaituoja rankos, kojos, pažastys. Be nemalonaus estetinio vaizdo, kvapo, hiperhidrozė sukelia daug psichologinių problemų. Žmonės jaučiasi nepatogiai susitikimo metu, nes kolegai turėjo paduoti šlapią ranką. Jie vengia nusivilkti švarką, nes bijo, kad baltiniai bus kiaurai permirkę, matysis dėmės. O ir nemalonus kvapas atstumia kolegas. Gausus prakaitavimas trukdo darbui, karjerai ir apskritai gyvenimui: žmonės užsiskleidžia savyje, ima vengti bendravimo, riboja savo įprastinę veiklą.

 

Šiuolaikiniam žmogui – šiuolaikinė pagalba

 

Kovoti su prakaitavimu pradedama nuo įprastų higienos priemonių – dažno prausimosi drungnu vandeniu, įvairių dezodorantų, antiperspirantų naudojimo. Iš tiesų, dezodorantai neutralizuoja kvapą, o antiperspirantai stabdo prakaitavimą, bet užkemša odos poras. Į jų sudėtį įeina aliuminio druskos, kurios, gali sukelti šalutinį poveikį, ir jis iki šiol dar nėra kruopščiai ištirtas.

Tad pats šiuolaikiškiausias ir veiksmingiausias būdas įveikti prakaitą, kuris, be to, veikia ir patį prakaitavimo mechanizmą, yra botulino injekcijos.

Ar jos saugios? „Taip. Injekcijų nereikia bijoti – jos neturės neigiamos įtakos, jeigu bus atliekamos tinkamai parinktose vietose ir nustatytomis dozėmis. Taip pat svarbu, kad procedūrą atliktų patyręs gydytojas, kuris naudotų patikrintą preparatą“, – atsako gydytoja.

Botulino injekcijomis koreguojama pirminė židininė hiperhidrozė, pasireiškianti lokaliai (prakaituoja padai, rankos, pažastys, bet ne visas kūnas).

 

Veikia patį mechanizmą

 

Botulino toksinas – tai baltymas, kurį gamina bakterija Clostridium Botulinum. Šio preparato poveikis pagrįstas tuo, kad jis blokuoja nervinį impulsą, atpalaiduoja raumenis, kurie išstumia prakaitą iš prakaito liaukos. Taigi negaudamos signalo, prakaito liaukos neišskiria ir prakaito. Injekcijų poveikis trunka 6–12 mėn. Nerekomenduojama nėščiosioms, maitinančioms krūtimi, taip pat sergantiesiems odos uždegiminėms, infekcinėms ligoms, alergiškiems baltymams žmonėms.

Gydyti hiperhidrozę botulino injekcijomis rekomenduojama daug keliaujantiems, tiek vyrams, tiek moterims. Paprastai daugiau nuo prakaitavimo vargsta vyrai, tačiau moterims šių problemų pagausėja po gimdymo, menopauzės.

Kone plačiausiai botulino injekcijos žinomos kaip „grožio injekcijos“, kurios efektyviai naikina ir lygina raukšles („žąsies kojeles“ prie akių, kaktos skersines raukšles, „rūpesčio“ raukšles tarpuakyje ir kt.). Tačiau botulino injekcijas galima derinti su kitomis grožio procedūromis: hialurono rūgšties užpildais, mezoterapija, biorevitalizacija, lazerinėmis procedūromis, cheminiu odos šveitimu.

„Visas minėtas procedūras mūsų klinikoje atlieka aukščiausio lygio profesionalai, kurie dirba pagal pažangiausias metodikas, todėl teikiamos tik kokybiškos medicinos paslaugos. Mūsų gydytojai – savo srities lyderiai, puikūs specialistai, nuolat tobulėjantys ir gebantys pritaikyti pažangiausias medicinos technologijas“, – pažymi O.Fomina.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai