Kad nerimas ir įtampa netaptų jūsų kasdieniniais palydovais

Didėjant gyvenimo tempui, vis daugiau žmonių kenčia nuo nervinės įtampos, nerimo ir nemigos. Pastaruoju metu, keičiantis gyvenimo įpročiams, didėjant tempui, šie sutrikimai įgauna epidemijos mastą. Tuo tarpu būtent ramybė bei kokybiškas miegas turi neabejotiną svarbą žmogaus gyvenimo kokybei. Nuolat žmogų kamuojantis nerimas veikia psichologinę būseną, žaloja asmenybę, mažina socialinius ir profesinius pasiekimus, o kartu ir gyvenimo kokybę. Nevaldomas nerimas gali net paskatinti savižudybei. Pasaulinė sveikatos organizacija, ištyrusi miego sutrikimų žalą, nustatė, jog miego sutrikimas vidutiniškai kankina 40 proc. žmonių. Vyresni žmonės nuo šio sutrikimo kenčia dar dažniau. Ką daryti?
 

Raudonžiedė pasiflora – augalas, sutvertas ne tik grožėtis, bet ir gydyti



Ko gero, daugelis gydytojų patartų jums keisti ar bent jau gerinti gyvenimo, taip pat ir miego, režimą, pakeisti aplinką ir pan. Tačiau ne visada šiais būdais pavyksta sumažinti nerimą ir pagerinti miego kokybę. Tada naudinga vartoti specialių preparatų, ir geriausia pradėti nuo augalinių vaistų. Vienas iš augalų, tinkančių tokiais atvejais yra raudonžiedė pasiflora (Passiflora incarnata L.).
Ji priklauso pasiflorinių Passifloraceae šeimai, kuriai priskiriama dar apie 400 augalų rūšių, dauguma jų – vijokliniai augalai, augantys subtropikų ir tropikų regionų miškuose. Požymis, išskiriantis pasifloras kitų augalų, – tai savitos išvaizdos ypač gražūs žiedai. Būtent žiedų išvaizda, o ypač kuokelių išsidėstymas žiede, ispanų užkariautojams, 1569 m. aprašiusiems šį augalą, priminė kryžių ir Kristaus žaizdas. Vainiklapiai simbolizuoja erškėčių vainiką, 5 kuokeliai – žaizdų simbolis, 5 taurėlapiai kaip 10 apaštalų (išskyrus Judą ir Petrą). Taip šis žiedas ir tapo Kristaus kančios simboliu ir nulėmė augalo pavadinimą (angl. Passion Flower).
Pirmieji pasiflorą vartojo senovės actekai. Indėnai pasifloras vartojo nuo nerimo, nemigos, galvos, menstruacinių bei kitokios kilmės skausmų. Seniausias žinomas mokslinis šaltinis, kuriame minimas pasiflorų gydomasis poveikis yra 1787 metais Vokietijoje išleista Materia Medica Americana knyga, kurioje minimas epilepsijos gydymas šiuo augalu.


 

 

Augalo vaistingosios medžiagos


Augalo vaistinėje žaliavoje nustatytos keleto grupių veikliosios medžiagos – tai flavonoidai (organiniai junginiai, kurie suteikia augalui skonį, aromatą ir spalvą), kumarino dariniai (kraujo krešėjimą mažinantys dariniai), alkaloidai (sudėtingi organinės kilmės, junginiai, pvz., harmanas ir jo dariniai, maltolis), fitosteroliai (natūralūs augalo ląstelių membranų komponentai), poliacetilenas, cianogeninai glikozidai (ginokardinas).
Flavonoidas chrizinas – vienas farmakologiškai veiklių junginių, slopinančių nerimo simptomus. Kitas pasifloros ekstrakto raminamajam poveikiui turintis įtakos junginys – anksčiau minėtas alkaloidas maltolis. Europoje pasifloros vaistinė žaliava standartizuojama pagal flavonoidų kiekį, o jų uždegimą slopinantis bei skausmą malšinantis veikimas jau įrodytas moksliniais tyrimais.
 

Raudonžiedės pasifloros poveikis sveikatai


Šiuolaikinėje mokslinėje literatūroje aprašomas toks augalo poveikis:
* raminamasis,
* nerimą slopinantis,
* padedantis užmigti,
* skausmą mažinantis,
* antiepilepsinis poveikis.
Atlikta daug mokslinių ikiklinikinių pasifloros ekstrakto tyrimų. Įvairiais tyrimo modeliais su laboratoriniais gyvūnėliais nustatyta, kad pasifloros lapų ir stiebų ekstraktas pasižymi:
* anksiolitiniu, t.y. nerimą slopinančiu veikimu;
* slopina vaisto pentilenetetrazolio sukeltus traukulių priepuolius. Manoma, jog minėtą poveikį sukelia flavonoidai, kurie sąveikauja su benzodiazepinų receptoriais;
* pailgina barbitūratų (centrinės nervų sistemos antidepresantų klasės preparatai) sukeltos miego fazės trukmę;
* stiprina kitų antidepresinių ir raminamųjų preparatų poveikį, tarp jų – ir jonažolės bei valerijono preparatų;
vartojama kosuliui, bronchinei astmai, nudegimams ir uždegimams gydyti.
 

Tinkamiausias nerimui ir nervinei įtampai mažinti


Preparatas, į kurio sudėtį įeina raudonžiedė pasiflora, parduodamas vaistinėse Relaxor forte pavadinimu. Jis veikia greitai ir efektyviai, nesukelia priklausomybės, o jo efektyvumas ir patikimumas įrodytas šimtamete vartojimo patirtimi ir šiuolaikiniais moksliniais tyrimais. Taigi, jei jūs norite:
* sumažinti nervinę įtampą;
* sumažinti nerimą;
* nesugebate susikaupti;
* nepavyksta sukoncentruoti dėmesio;
* norite lengviau užmigti – įsigykite šį preparatą.
Jam būdingas nedidelis šalutinis poveikis, kuris retais atvejais pasireiškia centrinės nervų sistemos slopinimu, burnos džiūvimu, neryškiu matymu, virškinamojo trakto veiklos sutrikimais. Jei preparatui ruošti naudota nekokybiška žaliava – gali pasireikšti haliucinogeninis poveikis. Dėl klinikinių duomenų trūkumo Europos vaistų agentūra (EMEA) nepataria raudonžiedės pasifloros skirti vaikams iki 12 metų.
Išvada. Gyvenimo režimo, aplinkos, įpročių keitimas gali būti papildomas dar vienu veiksmingu sprendimu, padedančiu mažinti nerimo bei nemigos simptomus – augalinės kilmės preparatu Relaxor Forte!

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Bandes
2010-08-14 01:24
Afigenas hemeopatinis waistas:) Pries einant miegot ikali 2-3tb Ir taip skraidai nakti:D Ryte prabudus atrodo,kaip reale wiskas wyko,o ne sapne:)Nerealus sapnai,patariu pajaust ant sawo kailiuko! Bet tik pirmas 4-5d. Paskui asmeniskai pats jei diena ikalu 2-3tb normaliai nerwai atsileidzia graziai ir wisiskai nemigdo.Patariu wisiems sugert kursa Max paka 80tb.Ziuresit i wiska nesiparindami;)Tikrai geri hemeopatiniai waistukai;)
reda
2009-09-29 20:06
Dukrai buvo pasireiskes nervinis tikas ir man patare duodu relaxor ir esu patenkinta,dingo tikas.nes ji atsikele zvali ir geriau susikaupe mokydomasi.
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 11:24
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm -
tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
Aldona
2009-04-20 03:27
darba labai pavargstu ir grizusi namo is to nuovargio pikta visada budavau, bet pradejau tonussan vartoti, tai ne tik mieguistuma pasalina, padeda nepervargti, bet ir stresa apramina
ausrine
2009-04-05 14:18
teko ju pavartoti,tikrai poveikis geras.Bet ir nepigu...
mega
2009-03-12 15:12
manau, kad nerimas, nuovargis ir energijos trūkumas, - natūralus jausmas, kai reikia nuveikti labai daug ir per mažus laiko tarpus..Tokiais atvejais, aš taip pat naudoju maisto papildą Tonussan, kuris ir energijos suteikia, ir žvalumo, ir mieguistumą vaiko. Šalia to, jaučiu, jog puikiai palaiko visą bendrą organizmo būklę, taigi - geras dalykas gerai savijautai.
pasnekove
2009-03-02 10:06
bet relaxor kiek man zinoma yra zolinis
Elektra
2009-03-01 14:07
mano geriausia priemone, efektyviausiai nuimanti nerima ir padidinanti organizmo tonusa, darbingumo lygi, tai yra maisto papildas tonussan
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai