Žemės stichija

Mūsų visų tėvynė yra Žemės planeta. Mes esame jos dalis, o ji yra mūsų dalis. Žemė duoda gyvybę augalams, vandenį ir orą, būtinus mūsų egzistavimui. Mūsų kūnai, kai juos palieka gyvybė, atiduodami žemei. Daugelį amžių žmonija tikėjo, kad žemė – visatos centras, nes ji gyvenimo pagrindas. Deja, žmogus labai užteršė savo gimtąją planetą, nyksta miškai, nuodijamos upės ir atmosfera, o kartu išsigimsta žmogus. Galbūt todėl ir žemės stichijos ligos (diabetas, virškinimo negalavimai) tapo masiškai paplitusios.
 

Priminsime, jog kinų medicina teigia, kad žmogaus organizmą sudaro 5 sistemos (inkstų, kepenų, širdies, blužnies, plaučių), kurių kiekvieną valdo vis kitos stichijos energija. Per šias sistemas organizmo gyvybinė energija Či eina ratu. Sveikata (dvasinė, jausmų, fiziologinių procesų harmonija) priklauso nuo šios gyvybinės energijos, kuri cirkuliuoja tiek gamtoje, tiek žmogaus kūne, sujungdama visus reiškinius į vieningą vienį – visumą. Či tėkmė energiniais kanalais reguliuoja visas organizmo funkcijas.
Kinų medicina išlaikė tūkstantmečių išbandymus ir vis plačiau taikoma moderniausiose pasaulio klinikose. Kuriami kompiuterizuoti metodai energinių kanalų būklei įvertinti, kartu nustatyti ir žmogaus negalias. Vis daugiau medikų ar net biofizikų išsako nuomonę, kad žmogaus sveikatos ir harmonijos laidas – neiškraipyti ir nenutrūkę mainai tarp atskirų organizmo sistemų. Egzistuoja hipotezė, kad konkretus nervinis impulsas – tai labai konkreti specializuota informacija, veikianti ir užrašyta tam tikrame bangų diapazone. Organizmas ją ir siunčia, ir perskaito. Kinų medicina teigia, kad kiekviena organizmo sistema priima ir siunčia signalus atitinkamos stichijos bangų diapazone. Žemės stichija ypatinga tuo, kad gali sureguliuoti, sucentruoti visų stichijų energijas.
Žmogaus energinę schemą galime nubraižyti kaip apskritime esantį kryžių, kuris simbolizuoja 4 iš 5 stichijų. Žemės stichija tarsi ašis yra centre. Kai ta ašis pasislenka į kurios nors stichijos pusę, disharmonija sukelia šios stichijos ligas. Kai ašis išeina iš apskritimo (žmogaus energijų lauko) ribų, įvyksta mirtis.
Žemės stichija ypatinga tuo, kad integruoja į mūsų energinę schemą mitybos metu gautą energiją, ir taip mityba mes galime ne tik papildyti save materialiąja substancija (baltymais, riebalais, angliavandeniais), bet ir subtiliąja energija. Kasos-blužnies energinio kanalo pagalbininkas liežuvis yra tarsi antena, jis diferencijuoja maisto energijas pagal bangų dažnius ir siunčia į energinius kanalus. Todėl maistą reikia ilgai kramtyti.
Kokios energijos turi maistas, parodo jo skonis: sūrus skirtas vandens stichijai, rūgštus – medžio, kartus – ugnies, saldus – žemės, aštrus – metalo. Todėl mityba tokia svarbi mums – mes ne tik gauname maisto medžiagų, bet žemės stichijos dėka (skrandžio ir kasos-blužnies kanalų dėka) galime sureguliuoti savo energinį kompiuterį, valdantį tiek mūsų metabolizmo procesus, tiek psichoemocinę būseną. Žemės stichija atsakinga už adekvatų mąstymą bei atmintį, ją išsekina intensyvus protinis darbas, nerimas, kai ilgai ieškome problemos sprendimo.
Žemės stichija generuoja specialią energiją, kurią lietuviška terminologija verčia – drėgmė. Tai ne ta sąvoka, kurią vartojame buitine prasme. Šios energijos disharmonija sukelia auglius, materializuojasi cistose, adenomose, konkretizuojasi kaip akmenys tulžies pūslėje ar inkstuose. Pati žemės stichijos energija tarsi priduoda struktūrą, materialumą kūnui, jos dėka mitybos pagrindu atnaujiname audinius. Jei žemės stichija sucentruoja visas energijas – nematysime jokių organų, audinių pakitimų (nei mikroskopo, nei ultragarso pagalba), jų nebus.


NEGALAVIMAI, VARGINANTYS, KAI PAŽEISTA ŽEMĖS STICHIJA
• Ilgas ir sunkus virškinimas, ypač jei neharmoningas skrandžio kanalas. Kūnas tampa papurtęs, sunkus, pučia pilvą. Vėliau energija drėgmė ypač pažeidžia sąnarius ir stuburą, jie deformuojasi. Neharmoninga žemės stichijos energija pasirenka silpniausią kūno vietą ir ten materializuojasi; jei tai plaučiai – susidarys gleivės, inkstai ar tulžies pūslė – akmenys; gimda ar prostata – cistos, adenomos; širdis ir kraujagyslės – cholesterolio kaupimasis, kraujagyslių spindžio mažėjimas.
• Blužnies kanalas pažeistas, jei žmogų pykina, atsiranda sunkumo jausmas krūtinėje. Gali patinti kojos. Šis kanalas atsakingas už jungiamąjį audinį, venų sienelių elastingumą. Kanalo pažeidimai sukelia venų plėtimąsi, kapiliarai tampa nestiprūs, dažnos mėlynės tarsi be priežasties. Kanalo sutrikimus galima pamatyti liežuvyje, jis bus su dantų žymėmis.
KAIP HARMONIZUOTI PAŽEISTĄ ŽEMĖS STICHIJĄ
• Žemės stichija padeda atsirasti žmogaus fizinei erdvei, struktūrai. Masažas tiesiogiai veikia žmogaus kūną, todėl viso kūno masažas padeda įveikti daugelį ligų.
• Prityręs kinų medicinos žinovas, parinkęs atitinkamus skrandžio ar kasos –blužnies kanalų taškus ir juos veikdamas (masažu, prideginimu ar adata) gali įveikti daugelį sunkių ligų.
• Žemės stichiją stiprinsite, jei maitinsitės grūdais ir daržovėmis, gersite daug atitinkamų žolelių arbatų. Valymosi metu pageidautinos karčios ir aštrios žolės, o vėliau maistas turi būti prėskas. Sacharozę iš harmoningos gamtos visumos dideliais kiekiais į savo vartojimą įnešėme iš nežinojimo. Tikrasis harmonizuojantis saldus skonis gamtoje – kviečių, ryžių, sorų, saldžių vaisių, medaus, pieno, morkų... Mokslas taip pat senai įrodė, kad avižose daug mineralinių medžiagų, vitaminų; miežiuose – ypatingo biologiškai veiklaus junginio beta gliukanų. Beta gliukanai efektyviai ir saugiai mažina cholesterolio ir mažo tankio lipoproteinų kiekį kraujyje bei stabdo aterosklerozės vystymąsi. Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad beta gliukanų vartojimas 8–10 proc. sumažina bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat jie mažina angliavandenių pasisavinimą, didina audinių jautrumą insulinui, gerina medžiagų apykaitą, mažina gliukozės koncentraciją kraujyje. Beta gliukanai gerina gynybinę imuniteto funkciją, stiprina imunitetą, pasižymi stipriu antinavikiniu poveikiu, skatina greitesnį žaizdų gijimą po operacijų ir traumų bei pragulų ir opų gijimą, skatina odos atsinaujinimą. O pas mus ne itin mėgstamas soras mokslininkai tiria ir bando įrodyti jų poveikį vėžiui. Kruopų košes galite virti kartu su daržovėmis ar pagardinti padažu iš pakeptų svogūnų, morkų, brokolių, paprikos, apibarstydami gatavą patiekalą žaliomis daržovėmis. Jei turite silpną skrandį, kurį laiką visai nevalgykite šalto maisto, salotų. Jei virškinimo ugnis yra prigesusi, organizme susidaro daug šlakų.
• Virškinimui pagerinti vartokite kuo daugiau vietinių ar tolimųjų rytų prieskonių. Universalus – imbieras. Jei yra skrandžio opa ir aštraus maisto vartoti negalite, gerkite kmynų, pankolio, kalendros, kardamono arbatas.
Kinai teigia, kad pirmasis žmogaus malonumas kyla iš skrandžio, todėl valgant reikia džiaugtis ir garbinti mus sukūrusią jėgą, visatą. Du trečdaliai žmonijos badauja ar gauna labai nevisavertį maistą. Todėl, jei jūs šiandien valgėte, – esate privilegijuotas asmuo planetoje Žemė ir neužmiškite už tai padėkoti. [img align="null" src="null"img]

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai