„Bionorica“ – ilgametė augalų ir mokslo sąjunga

Jau trečios kartos šeimos atstovai valdo Vokietijos fitofarmacinę kompaniją „Bionorica“. Daugiau nei 75 metai darbo, kuriant ir gaminant augalinius vaistinius preparatus, lėmė, kad šiandien „Bionorica“ gali didžiuotis esanti fitomedicinos lyderė pasaulyje. Koks buvo kampanijos beveik aštuonių dešimtmečių kelias, atvedęs į šios dienos sėkmę?
 

Pradžių pradžia


Istorija prasidėjo tuo, kad inžinierius Jozefas Poppas susidomėjo natūropatija. Jis ėmė skaityti visą tuo metu prieinamą literatūrą, gilinosi ir studijavo tyrimų duomenis ir aprašinėjo fitochemines medžiagas. Galiausiai draugams ir kolegoms pristatė pirmąjį savo sukurtą augalinį preparatą ir apie 375 įvairiausių augalinių arbatų rūšių. 1933-aisiais Niurnbergo mieste Jozefas Poppas įkūrė kompaniją „Bionorica“, ėmusią gaminti augalinius vaistus. Tai tapo moderniosios fitoterapijos pradžia.
Po dvylikos metų, 1945-aisiais, kompanijos vairą į savo rankas perėmė bendrovės įkūrėjo vaikai – farmacininkė Erna Popp ir dr. Hansas Oskaras Poppas, gydytojas, besidomintis natūropatija. Abu jie, nepaisydami po karo atsiradusių kliūčių, ėmėsi spartinti verslo vystymąsi. Naujieji savininkai pasidalino veiklos sritis: Erna Popp ėmėsi vadovauti gamybai, kurią išplėtė iki pramoninių mastų, brolis, turintis ilgametę gydytojo patirtį, rūpinosi tolimesniu „Bionorica“ preparatų tobulinimu.
Galiausiai sunkus darbas davė vaisių: brolis ir sesuo, verslui smarkiai išsiplėtus, perkėlė jį į naujas erdvesnes patalpas. Ten jau atsirado ir pirmų samdytų darbuotojų, buvo įsigyta naujų gamybos priemonių – pildymo, etikečių klijavimo ir kitokių mašinų.

 

Nuo pirmųjų tyrimų iki pasaulinės lyderystės


Kompanijai nuo pat pradžių buvo svarbūs mokslas, nauji tyrimai ir švietimas. Jau 1970-aisiais „Bionorica“ pradėjo organizuoti mokslines konsultacijas įvairių sričių gydytojams. Dar po devynerių metų kompanija viena iš pirmųjų pradėjo dvigubai aklus kontroliuojamus augalinių vaistų tyrimus.
1988 metais „Bionorica“ gamybos skyriaus valdymą perėmė jau trečios Poppų kartos atstovas įmonės įkūrėjo anūkas profesorius dr. Michaelis A. Poppas. Kadangi gamybos apimtys vis augo, turimos patalpos vėl tapo per mažos, ir gamybos skyrius iš Niurnbergo buvo perkeltas į Neumarktą. Vos po metų minėtasis įmonės įkūrėjo anūkas tapo „Bionorica“ vadovu – generaliniu direktoriumi. 28-erių metų vaistininkas nuosekliai laikėsi jau nustatytos šeimos verslo krypties ir dar aktyviau vykdė tyrimus įvairiose srityse: vaistinių augalų auginimo, analizės, farmakologijos, toksikologijos ir klinikinės praktikos.
 

Čiobrelių laukai Maljorkoje ir vis nauji atradimai


Jau nuo 1990-ųjų pradžios bendrovė plėtė verslą ir užsienyje. Aktyviai dirbant ir bendradarbiaujant tiek su nacionaliniais, tiek su tarptautiniais partneriais, verslas užsienyje intensyviai stiprėjo ir vis plėtėsi.
1995-aisiais Maljorkoje įkurtas „Bionorica Extracts“ padalinys, skirtas specialiems ekstraktams gaminti. Maljorkoje bendrovė augina čiobrelius – aukščiausios kokybės žaliavą savo preparatui Bronchipret gaminti. Visi gamybos procesai – nuo sėklų pasirinkimo iki auginimo ir ekstrakto gamybos – standartizuoti pagal aukščiausios kokybės reikalavimus.


Kiti metai bendrovei buvo itin svarbūs ir sėkmingi tyrimų srityje. Atskleistas iki tol nežinotas preparate Sinupret esančios rūgštynės uždegimą slopinantis poveikis. Beveik tuo pat metu atrasti ir antivirusiniai raktažolės ir verbenos poveikiai. O po ilgai trukusių tikrojo skaistminio tyrimų nustatyta, kad augalo veikliosios medžiagos mažina prolaktino kiekį.
2002-aisiais „Bionorica“ kompanijos „Delta 9 Pharma“ padalinys pristatė farmakologiškai veiklią medžiagą iš kanapių augalų. Tai kanabinoidas, veikiantis įvairiapusiškai. Jis gali būti vartojamas nuo skausmo, sergant išsėtine sklerozė, taip pat kaip papildomas preparatas gydant vėžį ir AIDS.
 

Verslo sėkmės formulė – pasiteisinusi ir įvertinta


Naujajame tūkstantmetyje „Bionorica“ virto akcine bendrove. Verslo sėkmės formulė – augalai + mokslas – buvo sujungta į anglišką frazę: „Bionorica – The phytoneering company“. Lietuviškai tai skambėtų „Bionorica – fitoinžinerinė kompanija“. Pavadinimas, atspindintis kompanijos viziją ir misiją.
O jos veikla vis plėtėsi. 2005 metais Insbruke įkurta „Bionorica“ tyrimų laboratorija – pirmoji Austrijoje, skirta augalinių preparatų kūrimui ir tyrimui. Čia daugiausia dėmesio skiriama tyrimams augalinių vaistų, skirtų kvėpavimo takų ligoms ir sergančiųjų išsėtine skleroze skausmui gydyti.
Po poros metų įkurta „Bionorica Ethic“ bendrovė. Joje kuriami preparatai sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir skausmo terapijai.
Tačiau kompanija neapsiriboja vien moksline ir gamybine veikla. Ji ir aktyvi socialinė gyvenimo dalyvė. Pavyzdžiui, daugiau nei prieš trejus metus, 2007-aisiais, kompanijos generalinis direktorius prof. Dr. M. A. Poppas įkūrė ne pelno fondą vaikams „Phytokids“. Jo tikslas – padėti sergantiems ir vienišiems vaikams bei paaugliams ligoninėse ir vaikų namuose visame pasaulyje.
„Bionorica“ darbuotojai džiaugiasi, kad jų nuoširdus ir efektyvus darbas neliko nepastebėtas. 2003-aisiais, minint kompanijos 70 metų jubiliejų, savo apsilankymu „Bionorica“ pagerbė Bavarijos ministras pirmininkas Edmundas Stoiberis. Prieš dvejus metus bendrovę aplankė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Viešnagės metu ji pabrėžė įmonės svarbą šalies ekonomikai.
Praėjusiais metais „Bionorica“ įtvirtino tarptautinę savo plėtrą ir virto Europos akcine bendrove „Bionorica SE“. Praėjusiais metais pristatytos naujo dizaino preparatų pakuotės ir naujas kompanijos simbolis – žalios spalvos lapas, apsuptas mėlynos spalvos ratu. Jis simbolizuoja kompanijos kokybės filosofiją, moksliškai įrodytą augalinių preparatų efektyvumą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai