Nepamirškite kelionės vaistinėlės

Kiekvienam keliautojui, nesvarbu, kur keliautų, būtina kelionės vaistinėlė. Ji turi būti panaši į namų vaistinėlę, kurioje yra visų priemonių bei vaistų, padedančių patiems išsigydyti kai kuriuos negalavimus. Be to, joje turėtų būti ir vaistų, kurių vartojate nuolat, t. y. lėtinėms ligoms gydyti. Tik į kelionę visų vaistų nepasiimsite, todėl reikia juos mokėti atsirinkti. Be to, jei namų vaistinėlėje nėra reikiamų vaistų, galima nubėgti į vaistinę. Keliaujant ne visada tokia galimybė bus, be to, kitose šalyse vaistų pavadinimai gali būti kitokie, ir dėl kalbos barjero galite gauti ne visai tų vaistų. Taigi, ką pasiimti į kelionę, kad nevargintų nedideli sveikatos sutrikimai ir galėtumėte smagiai poilsiauti?
 

Ką būtina pasiimti


Jeigu sergate kokiomis nors lėtinėmis ligomis, prieš kelionę visada pasitarkite su gydančiu gydytoju, paskaičiuokite, kad vaistų jums nepritrūktų. Jeigu vykstate į šiltuosius kraštus, reiktų prisiminti, kad farmacijos produktų tinkamumo vartoti laikas, esant karštam klimatui, gali sutrumpėti, skysti vaistai gali išdžiūti, veikliosios medžiagos - išgaruoti, žvakutės - ištižti. Todėl jiems reikalingas ir specialus krepšys ar dėžutė. Arba reiktų rinktis stabilesnes vaisto formas - pavyzdžiui, tabletes.
Vykstant į kai kuriuos kraštus, kad išvengtumėte sunkių ligų, privalu pasiskiepyti. Arba profilaktiškai pradėti vartoti vaistų, pavyzdžiui, norint išvengti maliarijos.
 

Skausmas


Skausmas - dažnas kelionių palydovas. Gali skaudėti galvą, sąnarius, raumenis, dantį, gali varginti menstruaciniai pilvo skausmai ir netgi skaudėti gerklę, net vykstant į šiltuosius kraštus. Taip pat dažnai pasitaiko ir išnirimų, susimušimų, nugaros ar sprando skausmų. Taigi labai svarbu vaistinėlėje turėti nuskausminamųjų vaistų.
Vieni pagrindinių, kurių be vargo įsigysite vaistinėse, - tai paracetamolis, acetilsalicilo rūgštis, nesteroidiniai vaistai nuo skausmo ir uždegimo - diklofenakas, ibuprofenas. Visi šie vaistai puikiai tiks ir karščiavimui slopinti.
Nepamirškite, kad dėl oro permainų, kondicionieriais vėdinamų patalpų neretai pradeda varginti sloga, gerklės skausmas, todėl verta pasiimti čiulpiamųjų pastilių nuo gerklės skausmo, pavyzdžiui, Strepsils.


 

Kelionė - tai visų pirma krūvis kojoms


Nesvarbu, kokiu būdu keliautumėte, - automobiliu, lėktuvu ar pėsčiomis, nuo ilgo sėdėjimo, vaikščiojimo, stovėjimo tinsta ir pavargsta kojos. Todėl patariama pasinaudoti kiekviena proga pamiklinti kojas.
Puiku, jeigu turite specialias kelionines kojines, pavyzdžiui, Maxis travel, kurios gerina kojų veninę kraujotaką. Jeigu sergate kojų venų varikoze, tuomet reiktų nepamiršti įsidėti ir veninę kraujotaką gerinančių tepalų su heparinu, ginkmedžiu. Jais patariama ištrinti kojas vakare, kad jos geriau pailsėtų. Beje, šie tepalai puikiai tinka ir esant didesniems sumušimams - padeda greičiau išnykti kraujosruvoms.
Jeigu daug keliausite pėsčiomis, mėgstate aktyvų poilsį, galimos rimtesnės traumos - tuomet tikrai praverstų ir tepalas nuo skausmo bei uždegimo.
Viena iš dažniausių keliautojų bėdų - nuospaudos ir odos nutrynimai, nedideli įdrėskimai. Atrodo, tokios nepavojingos žaizdelės, bet jų keliamos problemos gali ne tik varginti, bet ir būti pavojingos sveikatai. Todėl labai svarbu tinkamai prižiūrėti ir gydyti. Pažeistą odos vietą reiktų švariai nuplauti ir dezinfekuoti. Šiuo metu dezinfekcijai vaistinėse galima įsigyti paprasčiausio vandenilio peroksido tirpalo ar specialių purškiklių, pavyzdžiui, Octenisept, kurį galima vartoti netgi kojų padams ir tarpupirščiams dezinfekuoti pabuvus baseine ar viešoje pirtyje. Šiuo atveju gali pagelbėti ir purškiamasis Apipanten, kuris ne tik dezinfekuoja, bet ir aptraukia žaizdą apsaugine plėvele, skatina jos gijimą. Apipanten puikiai tinka ir saulės nudegintai odai purkšti.
Po to, kai žaizdą dezinfekavote, ją reiktų apsaugoti nuo išorinių dirgiklių. Geriausia priemonė - pleistrai. Jie turi būti patogūs, pralaidūs orui, gerai priglusti prie odos, ir, jeigu pažeisti kojos pirštai ar kulnas, apsaugoti nuo pakartotinių traumų. Pavyzdžiui, Urgo pleistrai gaminami specialiai ant kulno ar ant pirštų klijuoti, jie idealiai priglunda, gydo ir saugo pažeistą vietą.
 

Virškinamasis traktas


Viduriavimas. Kitas dažnas negalavimas išvykus į kelionę -įvairiausių priežasčių sukeltas viduriavimas. Neretai pats viduriavimas yra organizmo apsauginė reakcija į infekcijos šaltinį ar jų išskiriamus toksinus, organizmo apsivalymas. Todėl patariama pirmąsias dvi tris valandas viduriavimo nestabdyti stipriomis priemonėmis, pavyzdžiui, loperamido tabletėmis. Labai puiki priemonė, sugerianti toksinus virškinamajame trakte, yra paprasta aktyvintoji anglis, tik tokiais atvejais jos reikia daug - vienkartinė dozė apie 10 tablečių. Šią dozę atstoja vienas smektos maišelis. Reikia gerti daug negazuoto mineralinio vandens. Labai gerai, jeigu turėtumėte rehidrono ar gastrolito tirpalo, kurie padeda atnaujinti elektrolitų, šarmų ir rūgščių pusiausvyrą. Jei viduriavimas nesibaigia, galima išgerti loperamido (Imodium, Lopedium ar kt.) tabletę.
Viduriavimui nesibaigiant per 3-5 dienas arba jei viduriuojama su krauju ar gleivėmis, būtina kreiptis į gydytoją.
Rėmuo. Kelionėje labai dažnai pasikeičia mityba. Dėl to galimi skrandžio rūgšties sekrecijos pokyčiai, kurie dažniausiai pasireiškia rėmeniu, deginančiais skausmais po duobute. Neretai tokius skausmus skatina sausas vynas, nereguliari mityba. Tokiais atvejais labai praverstų ranitidino tabletės (Ulcosan, Raniberl, Histac, Ranitidine, Zantac), kurios padeda įveikti šiuos negalavimus. Ulcosan veikia 12 val., todėl jo reikia gerti tik du kartus per dieną - ryte ir vakare.
Persivalgymas. Kalbant apie mitybos problemas, norėtųsi priminti labai dažną reiškinį - persivalgymą. Beveik visuose viešbučiuose maitinama prie švediško stalo. Apsvaigę nuo maisto gausos, daugelis neįvertina savo jėgų, nori paragauti visko, tad persivalgoma taip, kad ne tik poilsis, bet ir gyvenimas tampa nebe mielas. Aišku, geriausia nepersivalgyti, tačiau jeigu taip atsitiko, gali pagelbėti paprasti virškinimo fermentai, pavyzdžiui, Mezym Forte, Kreon, Enzystal ir pan.
 

Dar keletas patarimų


Nepamirškite, kad keliaujant labai svarbu pasirinkti tai šaliai tinkamus drabužius, kurie leistų odai kvėpuoti, su kuriais nesušaltumėte ir nesukaistumėte.
Pasirūpinkite patogia avalyne, specialiomis priemonėmis apsaugai nuo vabzdžių ar kaitrių saulės spindulių.
Kadangi ne visada gali būti galimybė nusiplauti rankas, pasiimkite specialių drėgnų kelioninių servetėlių, ypač jeigu keliaujate su mažais vaikais. Tai padės palaikyti švarą ir apsisaugoti nuo daugelio ligų.
Pietų kraštuose didelį pavojų kelia saulė. Taigi kepurės, skaros yra būtini keliautojo atributai.
Apsauginiai kremai saugo odą nuo saulės poveikio ir padeda sveikai įdegti. (Pagrindinis deginimosi principas - tai saikas).
Saulės spinduliai kenkia ir akims. Todėl keliaujant į šiltus kraštus ar kopiant į kalnus, būtini geri akiniai, apsaugantys nuo kenksmingų saulės spindulių.
Labai atsargiems reikia būti maudantis nenustatytose vietose, nes ten gali gyventi žmogui pavojingų gyvūnų, pavyzdžiui, jūros ežių, žvaigždžių, medūzų ar kirmėlių, kurios prasiskverbia pro odą.
Reikia gerti tik parduotuvėse buteliais parduodamą vandenį, nesant tokios galimybės, vandenį virinti ir dezinfekuoti specialiomis priemonėmis.
Žinoma, visų sveikatai gresiančių situacijų numatyti neįmanoma, tačiau keliaudami nors ir į mažytę kelionę, pasirūpinkite, kad šis nuostabus gyvenimo laikas dovanotų tik džiaugsmą, gerą savijautą ir paliktų tik gerus prisiminimus.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Jurga
2010-03-12 13:03
suklydau su amzium :D ne maziau nei 20, bet daugiau nei 20 :)
Jurga
2010-03-12 13:02
Prie fastum’o dar butina pasiimti ka nors skrandziui ir tableciu nuo skausmo. Bet ir sitos reikalingos tik tada, jei amzius <20.
strakalas
2009-05-28 19:02
kadangi aktyvios atostogos mano buna tai man prireikia tik fastum traumu, raumenu skausmui malsinti.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai