Gyvenimas be vaikų: dvi skirtingos istorijos

Vieniems gyvenimas be vaikų – pasirinkimas, kitiems – pasekmė, tačiau aišku viena – žmonės šiais laikais neskuba susilaukti vaikų. Karjera ir laisvė yra vieni iš pagrindinių argumentų susilaukti vaikų vėlyvame amžiuje arba nugyventi gyvenimą be jų. Tik ar žmonės, kurie nusprendę pasirinkti gyvenimą be vaikų išties yra laimingi?

Aktorės Renne Zellweger istorija: gyvenimas ne visuomet būna tarsi kino filmas

Filme „Bridžitos Džouns dienoraštis“ vaidinanti aktorė Renne Zellweger ne kartą savo personažo lūpomis tvirtino, kad vaikai nėra pats geriausias sprendimas gyvenime. Aktorė motinystę palygino su savanoriška vergyste.

Tačiau tiesa yra kita, -  moterys labai dažnai pakeičia nuomonę. Vienu gyvenimo etapu joms atrodo, kad kūdikis labai trukdytų gyventi, o kitu, priešingai, atrodo, kad be vaiko gyventi būtų tiesiog beprasmiška.

Taip ir vėjavaikiška filmo herojė Bridžita Džouns galiausiai vieną dieną nusprendžia, kad gana – metas turėti kūdikį. Naujausiame kino filme „Bridžitos Džouns kūdikis“ būtent ir bus galima pamatyti šias naujas patirtis, kurias jai atneš motinystė. Deja, tik kino juostoje.  Savo gyvenime R. Zellweger vis dar be vaikų.

Nevaisingumas – opi šeimų problema

Šių dienų viena iš opiausių problemų yra didelis nevaisingumas. Atlikti epidemiologiniai tyrimai rodo, jog daugiau nei 50 tūkstančių porų Lietuvoje negali susilaukti vaikų.

Nevaisingumo priežasčių gali būti labai daug: prastėjanti vyrų spermos kokybė, ejakuliacijos sutrikimai, genetika. Padėti sumažinti nevaisingumo tikimybę galėtų aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, tam tikrų įpročių atsisakymas, pavyzdžiui, telefono nešiojimas kelnių kišenėje.

O ką daryti tiems, kurie jau ilgą laiką kovoja su nevaisingumo problema? Vieni visgi nuleidžia rankas ir renkasi gyvenimą be vaikų. Kiti ryžtasi dirbtiniam apvaisinimui, kuris kainuoja ne vieną tūkstantį eurų, o ir galimybė pastoti ne visada būna šimtaprocentinė.

Ką jaučia moteris, kuri negali susilaukti vaikų?

Dianai 35 -eri metai, prieš daugiau nei ketverius metus ji ištekėjo. Su vyru ilgą laiką planavo kūdikį. Kad kažkas negerai suprato tik po metų, kuomet negalėjo pastoti. „Iš karto kreipėmės į gydytojus,  jie pasakė, kad šansų pastoti turėtų būti. Sakė bandyti dar pusę metų, jei ir vėl nepavyks pastoti, beliks tik dirbtinis apvaisinimas. Bandėme, mylėjomės reguliariai, tačiau niekaip nepavyko pastoti. Dabar suprantu, kad moteriai labai svarbu yra ir psichologinis nusiteikimas. Po vizito pas gydytoją nuolat mano galvoje sukosi mintys, jog aš esu nevaisinga ir niekam nereikalinga moteris. Tokios mintys yra labai klaidingos ir neleidžia atsipalaiduoti bei pastoti“,  - savo patirtimi dalinosi Diana.

Diana iki šiol su vyru nesusilaukė savo vaikų. Dirbtinio apvaisinimo procedūros taip pat buvo nesėkmingos. Tačiau poros namuose jau bėgioja ketverių metų sūnus. Pora nusprendė įsivaikinti berniuką ir auginti jį kaip savo vaiką.

Ar vaiko šypsena atperka visas bemieges naktis?

Daugybė žmonių sako, kad tik tuomet, kai patys susilaukia vaikų, supranta, ką kiti žmonės turėjo galvoje sakydami, jog gyvenimas susilaukus vaiko įgauna visai kitokią prasmę. Taip, jis tikrai tampa kitoks.

Jausmas, kuomet esi atsakingas ne tik už save, bet ir už kitą, mažą žmogutį, duoda gyvenimui kitokių „prieskonių“. Tiesa, ne visada tie „prieskoniai“ būna malonūs. Juk labai dažnai pirmieji mažylio metai būna kupini ne itin malonių patirčių. Pavyzdžiui,  įvairios sveikatos problemos, tokios kaip mažylio pilvo skausmai, viduriavimas ar nuolatinis verkimas – ir štai, bemiegės naktys prie vaiko lovelės, rodos, tapo mažylio tėvelių kasdienybe.

Visi šie nepatogumai, kuriuos sukelia augantis vaikas, yra tik smulkmenos, kurias greit užmirštame ir jas nustelbia naujos, pozityvios mažylių patirtys. Žiūrėk, jau taria pirmą žodį, žiūrėk, jau dygsta pirmasis dantukas, žiūrėk, jau žengia pirmuosius žingsnelius...Augindami vaikus mes pastebime tiek daug jų „pirmų kartų“, naujų patirčių su kuriomis auga ne tik mūsų vaikas, bet ir mes patys.

Parengė: L.Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai