Ar tikrai reikia pamilti savo ligą?

Kai vienas mano artimas žmogus sužinojo, jog serga cukriniu diabetu, atrodo, pasaulis jam apsivertė aukštyn kojomis: „Nejaugi dabar kasdien reiks leistis insuliną ir būti nuo jo priklausomam? Nejaugi turiu atsisakyti vieno iš didžiausių gyvenimo malonumų  - saldumynų ir vietoj jų rinktis daržoves ar bent jau vaisius?“. Tokie ir panašūs klausimai, pamenu, tąkart sukosi jo galvoje. O gydytojai tik ramino ir sakė: „Pamilk savo ligą, išmok su ja gyventi, tuomet gyvenimas bus toks, koks ir buvo anksčiau“.  Tos gydytojų pasakytos frazės tąkart jam nuskambėjo kaip didžiausia kvailystė, nes juk išties, kaip galima pamilti savo ligą? Pasirodo, galima ir net būtina...

Knyga, atsakanti į daugybę klausimų

Neradusi atsakymų į daugybę mano artimą žmogų ir mane kamuojančių klausimų nusprendžiau, jog metas eiti į biblioteką ir ten susirasti literatūros ta tema. Ilgai ieškoti nereikėjo, bibliotekininkė pasiūlė paskaityti Valerijaus Sinelnikovo knygą „Pamilk savo ligą. Pasąmonės paslaptys“. Nors knyga gan stora, ją sudaro 323 psl., tačiau visą ją perskaičiau nuo iki, o tai, ką sužinojau, dalinuosi ir su Jumis.

Kaip veikia mūsų protas ir ką bendro jis turi su ligomis?

Psichologai ir psichoterapeutai teigia, kad žmogaus protą galima padalyti į dvi dalis: sąmoningą protą ir nesąmoningą protą (pasąmonę). Abu jie funkcionuoja savarankiškai. Nurodoma, kad pasąmonė panaši į povandeninę ledkalnio dalį – ji gerokai didesnė už sąmonę ir tuo pat metu nuo mūsų paslėpta. Pasąmonėje yra saugoma visa informacija apie mūsų gyvenimą, užrašyta penkių žmogaus pojūčių „takeliuose“. Teigiama, kad „Liga – tai signalas, jog žmogaus pusiausvyra pažeista. Nervų galūnės padeda mums sužinoti, kad tam tikroje mūsų organizmo vietoje prasidėjo negeri procesai. Skausmas – tai tik sveika nervinė reakcija, kuri mums nori pasakyti: „Ei, brangusis, yra kažkas, į ką tu privalai atkreipti dėmesį. “. Tik reakcija kiekvieno žmogaus į skausmą būna kitokia: vieni žmonės reaguodami į skausmą iš karto ieško, kuri čia tie vaistai nuo skausmo, kiti – laukia kol skausmas praeis.

Skaitydama knygą negalėjau stebėtis autoriaus mintimis, jog ligos nereikia peikti, už ją reikia dėkoti: „Visų pirma, prieš pradėdami gydytis, pakeiskite požiūrį į savo ligą. Jokiu būdu nežvelkite į ligą kaip į blogį, netgi jei ta liga – mirtina. Nepamirškite, kad šią ligą sukūrė jūsų pasąmoninis protas, kuris visuomet rūpinasi jumis. Vadinasi, susirgote dėl svarių priežasčių. Neskubėkite koneveikti savo organizmo ir ligos. Atvirkščiai – už ligą padėkokite. Dievui ir savo pasąmoniniam protui. Padėkokite pačiai ligai. Padarykite tai, net jei tai ir atrodo keistai“.

Galvos skausmas – jausmų ir proto neatitikimas?

Knygoje teigiama, jog galvos smegenys yra pagrindinė nervų sistemos dalis, o vadinamosios galvos problemos atspindi jausmų ir proto neatitikimą. Galvos skausmas – tai visų pirma mūsų pasąmonės signalas, kad kažką darome ne taip, o antroji svarbi galvos skausmų priežastis – veidmainystė, pavyzdžiui, bendravimas su nemaloniu žmogumi.

Vyriškos ligos kyla iš baimės ir nepasitikėjimo savimi?

Knygoje rašoma, jog impotencija atsiranda iš baimės, įtampos ir kaltės jausmo, o štai priešlaikinė ejakuliacija – tai dažna jaunų, lytinį gyvenimą dar tik pradedančių vyrų problema, kurios priežastis žinių apie seksą stoka, taip pat abejonės, baimė ir nepasitikėjimas savimi.

 

Ką perskaičiusi knygą galėčiau patarti cukriniu diabetu sergančiam žmogui?

Dabar jau žinau, ką patarsiu savo artimam žmogui, kuris serga diabetu. Pasinaudosiu knygos autoriaus mintimi ir liepsiu jam daugiau džiaugtis gyvenimu, nes būtent knygoje perskaičiau, jog diabetas atsiranda dėl to, jog žmonės sukaupia daug nemalonių emocijų, formuojasi sąmoningas ir pasąmoningas pojūtis, kad gyvenime neliko nieko „saldaus“ ir tokie žmonės ima jausti didelį džiaugsmo deficitą.

Diabetikų organizmas, kaip teigia autorius, jiems tiesiog sako: „Tu galėsi iš išorės gauti saldumo tik tuomet, kai padarysi savo gyvenimą „saldų“.  Išmok mėgautis. Iš gyvenimo rinkis tik sau malonius dalykus. Padaryk taip, kad viskas šiame pasaulyje tau teiktų džiaugsmą ir pasimėgavimą.“

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai