Varginantys simptomai – išgydomi

Sutrikęs bakterinis disbalansas ir makšties grybelinė infekcija sukelia varginančius simptomus. Moterys gali pajusti ir psichologinį diskomfortą. Tačiau nemalonius simptomus, tokius kaip makšties niežulys, deginimo pojūtis, padidėjęs išskyrų kiekis, nemalonus kvapas, galima išgydyti.
 

Pirmiausia – apie tai, kas yra norma


Makštis nėra sterili – joje gyvena daugybė įvairių bakterijų. Tarp bakterijų yra nusistovėjusi tarpusavio pusiausvyra, kurią užtikrina laktobacilos. Kai ši pusiausvyra sutrinka, laktobacilos išnyksta, todėl kai kurių kitų bakterijų pagausėja šimtus ar net tūkstančius kartų. Būtent toks normalios makšties mikrofloros pusiausvyros sutrikimas ir vadinamas bakteriniu disbalansu arba bakterine vaginoze.
 

 

Kokius nemalonius pojūčius sukelia bakterinis disbalansas?


Dauguma moterų kuriuo nors gyvenimo laikotarpiu patiria kokių nors makšties sutrikimų, kurie pasireiškia niežuliu, deginimo pojūčiu, padidėjusiu išskyrų kiekiu ir nemaloniu kvapu. Šių sutrikimų priežastis labai dažnai būna bakterinis disbalansas.
 

Tačiau panašius simptomus sukelia kita liga – makšties grybelinė infekcija


Geriausiai žinomas mielinis grybas Candida. Šis grybelis yra makštyje arba virškinamajame trakte, ir žmogus nejaučia dėl to jokių nepatogumų. Grybelis gyvena gleivinių paviršiuje ir yra nuolat kontroliuojamas „gerųjų“ bakterijų. Tačiau, jei balansas tarp šių bakterijų ir grybelio sutrinka, grybelis išveša ir pradeda skverbtis gilyn į audinius. Tuomet atsiranda tokie nemalonūs simptomai:
▪ niežėjimas (dažniausiai naktį);
▪ sudirginimas;
▪ sausumas;
▪ dažnai atsiranda balkšvų, tirštų išskyrų.
Tačiau bakterinis disbalansas ir makšties grybelinė infekcija nėra venerinė liga. Ši liga lytiškai neplinta, tačiau ji gali būti susijusi ir su lytiniu aktyvumu, ypač jei moteris turi daug lytinių partnerių. Nors šių ligų simptomai yra labai panašūs, tačiau svarbu jas atskirti, kad būtų parinktas tinkamas gydymas.
 

Makšties grybelinės infekcijos ir bakterinio disbalanso skirtumai


Makšties grybelinė infekcija
Infekciją gali sukelti: Antibiotikai ar kiti vaistai, infekcija gali atsirasti sergant endokrininėmis ligomis ir diabetu.
Išskyrų pobūdis: Išskyros būna baltos ir grūdėtos.
Kvapas: Neturi žuvį primenančio kvapo.
Infekcija sukelia: Infekcija dažniausiai sukelia makšties prieangio deginimą, diskomfortą ir niežulį, kuris dažniausiai atsiranda naktį.
 

Bakterinis disbalansas


Infekciją gali sukelti: Tiksli priežastis nėra žinoma, tačiau įtakos gali turėti: menstruacijos, nepakankama arba perdėta intymioji higiena, stresas, menopauzė, didelis suvartojamo cukraus kiekis, diabetas, kontraceptinės tabletės, antibiotikai, dažni lytiniai santykiai bei dažna partnerių kaita.
Išskyrų pobūdis: Išskyros tampa skystos, specifinės spalvos.
Kvapas: Kartais turi žuvį primenantį kvapą, ypač lytiškai susijaudinus.
Infekcija sukelia: Taip pat sukelia deginimą ir niežulį, tačiau nėra tokie intensyvūs lyginant su makšties grybeline infekcija.
 

Tinkama intymioji higiena – žingsnis sveikatos link


Intymiosios higienos negalima atsisakyti, tačiau nereikia persistengti, nes galima lengvai pažeisti natūralų balansą ir apsaugą, kurią užtikrina „gerosios“ bakterijos. Dėl to tuoj pat atsiranda niežėjimas, sudirginimas, pagausėja makšties išskyrų. Labai svarbu žinoti, kuo ir kaip dažnai prausti intymiąsias kūno dalis. Stipraus poveikio muilas ir vadinamieji įprastiniai kūno šampūnai gali išsausinti jautrią odelę aplink makštį ir sunaikinti natūralią apsaugą nuo nepageidaujamų bakterijų. Vivag intymiosios higienos muilas, kurio pH yra 4, tai yra toks, koks makšties pH, todėl netrikdo drėgmės balanso ir nedirgina jautrios odos.
Bakterinė vaginozė, ją išgydžius, neretai pasikartoja. Pasikartojančią ligą daug sunkiau gydyti nei pirminę, todėl ypač svarbu laikytis gydytojo nurodymų bei lytinio gyvenimo higienos.
 

Vivag padeda atkurti natūralią makšties pusiausvyrą


Vivag makšties tabletės atkuria ir apsaugo natūralų makšties balansą. Vivag makšties tablečių sudėtyje yra natūralių lactobacillus acidophilus tipo rūgšties bakterijų, kurios natūraliai gyvena makšties terpėje. Po savaitės ar net trumpiau tabletės pašalina bet kokį nestiprų niežulį, nemalonų kvapą ir sumažina nedidelį išskyrų pagausėjimą. Tabletės greitai ir visiškai ištirpsta makštyje, o pieno rūgšties bakterijos lieka ten, kur jos yra veiksmingiausios. Tiek esant bakteriniam disbalansui, tiek makšties grybelinei infekcijai, yra skiriama 1 tabletė ryte ir 1 tabletė vakare, 6 dienas. Jei vartojant kapsules simptomai neišnyksta per vieną savaitę, reikia kreiptis į gydytoją.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai