Aukodami kraują, kažkam dovanojame gyvenimą

Yra nuostabi legenda apie pelikaną – pirmąjį mūsų planetos donorą. Tai akivaizdus pasiaukojimo ir geraširdiškumo simbolis. Jau savaitę bergždžiai ieškojęs maisto, nuvargęs, alkanas paukštis sunkiai nutūpė į lizdą, kuriame nekantriai laukė penketas pelikaniukų. Alkani jauniklių balsai draskė motinos širdį. Išvargęs paukštis sunkiai pakilo į dangų ir vėl lėkė ieškoti maisto, bet grįžo tuščiomis. Mažyliai triukšmingai sutiko savo motiną, žnaibė, daužė jos krūtinę. Vargšas pelikanas, trokšdamas pamaitinti savo vaikus, nejautė skausmo. Snapu perplėšė krūtinę, ir šiltas motinos kraujas pradėjo sruventi tiesiai į alkanų paukščiukų snapelius. Jauniklių gyvybė buvo išgelbėta. Nuo tada baltas kraujuojančia krūtine paukštis, prie kurio palinkę alkani jaunikliai, tapo tarptautiniu donorystės simboliu.
 

Kam reikalingas donoro kraujas?


Kraujo negalima pakeisti niekuo. Todėl labai svarbu, kad atsirastų žmonių, kurie aukotų savo kraują ligoniams bei sužeistiesiems.
Statistikos duomenimis, daugiausia kraujo sunaudojama onkologinėms ligoms gydyti. Kraujo perpylimas (transfuzija) reikalingas ir tiems ligoniams, kurie neteko daug kraujo dėl chirurginių operacijų, patirtų traumų, komplikuoto gydymo ir t.t. Kraujo perpylimas kartais reikalingas ir sergantiesiems širdies, skrandžio, žarnyno, kraujo ligomis.
Perpilamas kraujas turi būti saugus, paaukotas sveikų donorų.
Gydymui gali būti naudojamas ne tik donorų kraujas, bet ir atskiros jo dalys, t. y. komponentai ir preparatai.
 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai