Ištveriantys hormonų audras

Paklausiau žmonos, ar galiu gurkštelėti kavos iš jos puodelio. - Žinoma, - atsakė ji. Bet kai aš siurbtelėjau skanų gurkšnį, ji mane užsipuolė: - Kodėl tiek daug? - Ką tai reiškia? Aš tik gurkštelėjau! - Tu nugėrei pusę puodelio. Tai labai savanaudiška, bet tu taip dažnai darai. Šitame puodelyje telpa idealus kavos kiekis ir jos poveikį aš jaučiu iki 9.30 val. Aš nenoriu nei daugiau, nei mažiau kavos. Tu sugadinai man rytą. 10 minučių praleidome ledinėje tyloje, tada ji sėdo į mašiną ir išvažiavo į darbą. Žinoma, vakare aš neužsiminiau apie incidentą dėl kavos ir mes nuostabiai praleidome laiką. Aš esu vienas iš tų laimingų vyrų, kurie vėliau sugeba pasijuokti kartu su žmona iš tokių menkų nesusipratimų. Žinau, kad neišgėriau kavos per daug - žmonos pyktį išprovokavo priešmenstruacinis sindromas.
 

Daugelis vyrų jaučiasi labai suglumę, kai moterys ant jų išlieja neproporcingai daug pykčio. Hormonų svyravimai laikomi “moterų problema”, ir vyrai mano, kad jiems visai nereikia to suprasti. Tačiau vaikinai siekia užkariauti merginų dėmesį, po to jas veda, vėliau augina dukras, vadinasi, ir moterų hormonų pokyčiai daro tiesioginį poveikį jų gyvenimui.
Priešmenstruacinį sindromą skatina hormonų disbalansas, netinkama mityba, aplinkos stresai ir blogi kasdieniai įpročiai. Sindromas gali pasireikšti 150 simptomų: vienoms moterims prieš menstruacijas skauda galvą, kitos jaučia nerimą, liūdesį ar būna suirzusios ir t.t. Mokslas kol kas negali paaiškinti, kaip ir kodėl priešmenstruacinis sindromas pasireiškia tokia simptomų gausa. Kai kurių moterų smegenys paprasčiausiai jautriau reaguoja į hormoninius organizmo pokyčius ir taip atsiranda objektyviai nepaaiškinamų psichikos sutrikimų simptomų. Beje, kas mėnesį gali pasireikšti vis kiti simptomai.
Pasigirsta nuomonių, kad priešmenstruacinis sindromas turi ir teigiamų bruožų: kai kurios moterys šiuo periodu išdrįsta pasakyti ar padaryti tai, ką norėjo, tačiau nedrįso: jos tampa kūrybiškesnės ir sugeba geriau spręsti problemas. Priešmenstruacinio sindromo varginamos moterys mažiausias problemėles padidina daugybę kartų, bet tai gali būti naudinga, pavyzdžiui, pasimatyme: moterys išvysta savo mylimųjų ydas ryškioje šviesoje.


Kai kurioms moterims gydant priešmenstruacinį sindromą reikalinga profesionali pagalba, tačiau yra nemažai moterų, kurios, pakeitusios gyvenseną, smarkiai pagerina savo sveikatą. Vyras gali paskatinti moterį šiems pasikeitimams. Pirmasis žingsnis - padėti moteriai atrinkti, kurie simptomai be jokių abejonių pasireiškia tik priešmenstruaciniu periodu. Daugelis priešmenstruacinį sindromą gydančių gydytojų prašo tokio sąrašo, kad galėtų tiksliai nustatyti simptomų pobūdį.
Svarbu atsiminti, kad gyvensenos pakeitimai, sumažinantys priešmenstruacinį sindromą, negali būti įgyvendinti per vieną mėnesį. Menstruacijų ciklas yra tik vienas iš daugelio moters gyvenimo ciklų - miego, dietos, darbo, poilsio. Žingsnis po žingsnio įgyvendinant tam tikrus pakeitimus priešmenstruacinio sindromo simptomai kas mėnesį mažės…
Subalansuota mityba. Kiekvienai moteriai reikalinga skirtinga dieta, tačiau mitybos pakeitimas duoda puikių rezultatų. Sūrus maistas gali skatinti vandens kaupimąsi organizme ir tinimą. Gėrimai, kuriuose yra kofeino ir alkoholio, gali sutrikdyti hormonų balansą. Dažniausiai rekomenduojamas daug ląstelienos turintis maistas, vaisiai ir daržovės.
Mankšta švelnina priešmenstruacinio sindromo simptomus. Važinėkite dviračiu, eikite pasivaikščioti, žaiskite tenisą. Paskatinkite žmoną užsiimti joga, padarykite jai masažą ar akupresūrą - tai padeda sumažinti nerimą, liūdesį, dirglumą ir fizinį diskomfortą.
Padarykite viską, kad sumažintumėte jos stresą. Išsiųskite kelioms valandoms vaikus iš namų, padarykite putų ir eterinių aliejų vonią. Sutvarkykite namus ar pagaminkite vakarienę: kai moters emocinis jaudrumas padidėja, šie mažyčiai dėmesio ženklai jai atrodo labai reikšmingi. Be to, nepradėkite pokalbio apie neapmokėtas sąskaitas ar jos anytą.
Galiausiai - niekada nepriminkite savo žmonai apie priešmenstruacinio sindromo egzistavimą. Kai kurios moterys ims tai neigti iš visų jėgų - greičiausiai todėl, kad daugelis vyrų mėgsta šaipytis šia tema. Leiskite, kad ji pati tai diagnozuotų. Kalbėkite švelniu balsu ir visada paklauskite, ką dar galėtumėte padaryti, kad ji pasijustų geriau.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai