Kaip suderinti vaistus „nuo širdies“ ir erekcijai gerinti?

Šiuo metu žinoma, kad pasikartojantys erekcijos sutrikimai pranašauja širdies ligas. Erekcijos sutrikimą galima vadinti širdies infarkto pranašu. 45–50 m. vyrų kraujagyslių pakitimai gali sutrikdyti širdies veiklą. Šiuo laikotarpiu dažnai įvyksta tų pakitimų nulemti širdies infarktai. Tad neretas vyras vienu metu susiduria su dviem problemomis – širdies ligomis ir erekcijos sutrikimais. Kaip gydyti šias ligas, kad abiejų pakitimų gydymas netrukdytų vienas kitam?
 

Erekcijos sutrikimas – širdies infarkto pranašas


Jeigu vyrui įvyksta infarktas, tai neretai jam jau kurį laiką buvo erekcijos sutrikimų. Jų daugeliui vyrų atsiranda anksčiau nei sunegaluoja širdis: erekciją užtikrinančios kraujagyslės yra du kartus siauresnės negu širdies kraujagyslės, dėl to jos kemšasi pirmiau. Yra padaryta nemažai tyrimų ir neabejojama, kad erekcijos sutrikimai kaip pranašai pasireiškia dveji treji metai prieš širdies infarktą. Jeigu erekcija vyrui kelia nerimą ir trikdo jo įprastą lytinį gyvenimą, vadinasi, verta apsilankyti pas gydytoją.
 

Kaip suprasti, kad yra erekcijos sutrikimas:


· Jeigu nepavyksta pasiekti pakankamo varpos kietumo, kad įvyktų lytinis aktas.
· Jeigu nėra rytinės erekcijos.
Nuolatinis rytinės erekcijos nebuvimas kartu su erekcijos sutrikimais lytinių santykių metu byloja apie galimus kraujagyslių pakitimus vyro organizme.
 

Kodėl reikia mylėtis


Erekcijos sutrikimams gydyti reikia ir sveikai gyventi, ir gydyti gretutines ligas, ir vartoti erekciją gerinančių vaistų. Erekcijos sutrikimams gydyti skirtų vaistų veikimo principas – išplėtimas kraujagyslių, kuriomis atitekantis kraujas užpildo akytkūnį. Tokių vaistų vartojimas, esant nedideliems erekcijos sutrikimams, medicininiu požiūrius yra teigiamas dalykas, nes jis neleidžia erekcijos sutrikimams progresuoti ir įsisenėti.


Nenaudojami organai ilgainiui praranda savo funkciją. Ir, jeigu vyrui sutriko erekcija, ją reikėtų ne tik gydyti vaistais, bet ir nevengti intymių santykių. Erekciją gerinantys vaistai neleidžia vyro varpai, vaizdžiai sakant, pamiršti, kaip tai daroma.
Būtent erekciją gerinantys vaistai yra pagalbininkai gydant erekcijos sutrikimus kartu su kitais būdais.
Į klausimus atsako urologas Antanas Balvočius
 

Jei žmogui yra širdies ligų rizika, kaip gydant erekciją nepakenkti širdžiai?


Širdies ligų ir erekcijos sutrikimų rizikos veiksniai yra bendri: dislipidemija (padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje), rūkymas, aukštas kraujo spaudimas, cukraligė, didelis antsvoris). Tik kai kurie mažinantys kraujo spaudimą vaistai blogina varpos erekciją.
 

Ar žmogus, išgėręs vaisto nuo erekcijos sutrikimų, gali tuo pat metu vartoti vaistus „nuo širdies“?


Geriant vaistus, gerinančius varpos kraujotaką, gerėja ir širdies kraujagyslių kraujotaka, taip gerinama širdies veikla. Tačiau, perdozavus vaistų, gali pasireikšti neigiamas poveikis. Todėl šie vaistai yra receptiniai, juos išrašantis gydytojas atsižvelgia, kokius ir kiek pacientas gali vartoti vienu metu. Kategoriškai šių vaistų negalima vartoti su vazodilatatoriais – nitratais (nitroglicerinas ir kiti). Trumpai ar ilgai veikiantį vaistą pasirenka pats pacientas.
 

Jeigu vaisto poveikis ilgesnis ar ir jo šalutinis poveikis trunka ilgiau? Kokią tai turi įtaką vyro sveikatai bendrai ir širdžiai bei kraujagyslėms?


Suprantama, jei vaisto poveikis yra ilgas, tai ir šalutiniai poveikiai (sloga, galvos skausmas, sutrikusi rega ir kt.) yra panašios trukmės. Tinkamai vartojant, šie vaistai gerina širdies veiklą.
Nerekomenduojama lytiškai santykiauti esant mažesniam nei 90/50 mmHg kraujo spaudimui.
Lytiškai santykiaujant ir nevartojant vaistų, dėl padidėjusio širdžiai fizinio krūvio gali atsirasti širdies veiklos sutrikimų, kurie gali baigtis net širdies sustojimu.
 

Ar vieni kurie vaistai nuo erekcijos sutrikimų yra saugesni už kitus?


Vaistai, kurie yra vaistinėse, yra saugūs, moksliniais tyrimais patvirtinti, tačiau receptinius vaistus turi išrašyti ir paskirti gydytojas (šeimos, urologas), įvertinęs sveikatos būklę bei vartojamus kitus vaistus.
Tik savo praktikoje pastebėjau, kad sildenafilis, skirtingai nuo kitų naujesnių vaistų erekcijai gerinti, vartojamas jau 10 metų ir kokių nors širdies negalavimų iš mano pacientų dar neteko išgirsti.
 

Ar lygiai tokie pat saugūs ir veiksmingi yra ir maisto papildai?


Yra įvairiausių maisto papildų, kurių vartojimo saugumas abejotinas, kai kurie didina kraujo spaudimą ar turi kitokį šalutinį poveikį, todėl ir juos vartojant reikėtų pasitarti su gydytoju. Erekcijos sutrikimas – tai rimta vyrų problema. Jeigu tai psichologinės priežastys, gali padėti ir papildai, jeigu kraujagyslinės ar hormoninės, jų teigiamo poveikio pacientas nesulauks.
 

Kokius vaistus pasirinkti?


Pataria vaistininkė Jūratė Židonienė
Reikėtų pabrėžti, kad dažniausiai erekcijos sutrikimų atsiranda kartu su pakitimais ne tik varpos, bet ir koronarinėje širdies kraujotakoje, besivystant aterosklerozei. Taigi erekcijos sutrikimai gali būti širdies ir smegenų kraujotakos sutrikimo ligų pranašas. Žinant tai ir kad aterosklerozė vis jaunėja, labai svarbu, kad vaistai, skirti erekcijos sutrikimams gydyti, būtų saugūs pirmiausia kardiologiniu požiūriu.
Kitas svarbus dalykas, kad vaistus nuo erekcijos sutrikimų vartojantys žmonės dėl minėtųjų priežasčių dažnai vartoja ir vaistus širdies ligoms gydyti. O kai kurių iš jų, pavyzdžiui, nitratų, negalima vartoti kartu su vaistais nuo erekcijos sutrikimų. Jei ligonis pavartos ilgai veikiančio erekciją gerinančio preparato, visą tą laiką jis negalės vartoti ir nitrato. O tai jau yra pavojinga širdžiai. Tad, manau, kur kas saugiau rinktis trumpiau veikiantį vaistą, koks yra, pavyzdžiui, sildenafilis (daugeliui žinomas Viagra pavadinimu, kokiu jis ir parduodamas vaistinėse). Šio vaisto veikimo trukmės – 4–6 valandų – visiškai užtenka ir lytiniam aktui pasiruošti, ir jį atlikti. O širdininkas jam taip reikalingus vaistus, minėtuosius nitratus, jau gali vartoti kitą parą. Beje, ilgesnis vaisto veikimas kažin ar tikslingas – nereikia pamiršti, kad statistinis lietuvis, kaip ir europietis, nesimyli 3 dienas iš eilės. Statistika teigia, kad poroms dažniausiai pakanka lytinio akto kartą per savaitę, o juo labiau žmogui, kurio širdies veikla sutrikusi. Be to, pasirinkus trumpesnio veikimo vaistą, trumpesnis ir jo šalutinis poveikis, toks kaip galvos, strėnų skausmai, regos sutrikimai.
Mano minėtasis sildenafilis – bene labiausiai pasaulyje ištirtas vaistas saugumo požiūriu. Jo veiksmingumas ir saugumas įrodytas daugybės mokslinių tyrimų metu.
· Net 140 mln. vyrų pasaulyje kenčia nuo erekcijos sutrikimų
· Erekcijos sutrikimų būna beveik kas antram 40–70 m. vyrui

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai