Dantų protezavimo revoliucija – mini implantai

Dantų netekimas – rimta problema, kurią išspręsti bandoma jau daug metų. Dar visai atrodo neseniai, praradus dantis, vietoj jų buvo gaminami tik dantų protezai. Vėliau atsirado visagaliai dantų implantai, o dabar dar viena naujovė – mini implantai. Kas tai? Kokie jų privalumai ir trūkumai? Į šiuos ir kitus klausimus atsako odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas Mantas Kevelaitis.
 

Problemos, atsirandančios netekus dantų


Daugelis Lietuvos vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra netekę keleto ar visų dantų, yra susidūrę su dantų protezais arba vadinamosiomis plokštelėmis. Žmonės dantų netenka dėl įvairių priežasčių: negydytos periodonto ligos, buvusio nekokybiško dantų ėduonies gydymo, traumų.
Dantų nebuvimas turi įtakos žandikaulių kaulinio audinio funkcijai. Netekus kramtymo jėgos, dėl vyraujančios rezorbcijos mažėja kaulo masė, prasideda žandikaulių alveolinių ataugų atrofija. Šie procesai ypač išryškėja esant bedančiams žandikauliams. Pasikeičia jų forma, prasideda raumenų atrofija. Dėl to pažemėja žmogaus apatinis veido trečdalis, sumažėja raumenų tonusas, veide atsiranda raukšlių, žmogus atrodo senesnis. Tai turi neigiamos paciento sveikatai ir gyvenimo kokybei.
Netekęs visų dantų, pacientas visada yra priverstas nešioti išimamuosius protezus (plokšteles). Bedančiams žandikauliams plokštelių laikomumas daug blogesnis, nes nelieka pakankamos stabilizacijos ir fiksacijos – jie gali nesilaikyti kalbant, valgant, šypsantis. Tokiu atveju plokštelių stabilizaciją labai pagerina mini implantai.

 

Kas yra mini implantai?


Implantai yra vienas iš didžiausių odontologijos pasiekimų per paskutinius 25 metus. Mini implantai yra vieni iš naujausių produktų implantacijos pasaulyje. Jie nuo standartinių implantų skiriasi savo dydžiu, yra skirti išimamų protezų fiksacijai ir stabiliacijai.
Gydymas mini implantais yra ilgalaikis. Dažniausiai juos renkasi bedančiai pacientai, kurie negali sau leisti finansiškai standartinių implantų, pacientai, kuriems standartiniai implantai netinka dėl sudėtingų paruošiamųjų chirurginių procedūrų (kaulo priauginimo, sinuso dugno pakėlimo operacijų). Tačiau jie daugeliu atvejų tinka ir kaip alternatyva vyresniems pacientams, kuriems prieš tai buvęs gydymas implantais buvo nesėkmingas.
 

Kokie jų privalumai, palyginti su standartiniais implantais?


Implantavimas šiais implantais yra minimaliai invazinė procedūra pacientui. Užtenka dviejų valandų trunkančio vizito, ir pacientas turi stabilų protezą, o, implantavus standartinius implantus, reikia laukti iki 6 mėnesių, kol implantai įaugs į kaulą.
Mini implantais yra pasiekiamas trumpesnis gijimo laikas, sumažėja komplikacijų tikimybė, nereikia kaulo priauginimo operacijos.


Kaip vienas iš pagrindinių privalumų yra mini implantų kaina, kuri yra 50 – 60 procentų mažesnė nei standartinių implantų.
 

Kam netinka gydymas mini implantais?


Mini implantų naudojimui yra labai mažai kontraindikacijų. Senyvas paciento amžius, širdies ligos nėra kontraindikacijos šiam gydymui.
Yra keletas rizikos veiksnių, kurie gali turėti įtakos operacijos sėkmei: intensyvus rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, Šjogreno sindromas, Alzhaimerio liga, griežimas dantimis (bruksizmas) ir jaunas paciento amžius.
Taip pat yra tik keletas ligų, kuriomis sergant implantai yra visiškai netinkami. Tai yra nekontroliuojamas cukrinis diabetas, spindulinė terapija, didelio laipsnio osteoporozė, imunosupresinės būklės ir psichinės ligos.
 

Kokia yra gydymo seka?


Pirmasis vizitas pas gydytoją odontologą yra pažintinis. Gydytojas surenka reikalingą informaciją apie pacientą, jo bendrinę ir burnos sveikatos būklę. Kaului įvertinti padaroma rentgeno nuotrauka. Pacientas supažindinamas su jo laukiančia procedūra.
Kito vizito metu implantuojami mini implantai ir pritaikomos plokštelės. Plokštelių fiksacijai į apatinį žandikaulį yra implantuojami minimaliai 4 implantai, į viršutinį žandikaulį – mažiausiai 6. Kadangi tai yra nesudėtinga procedūra, pacientas dažnai jau po valandos gali lengvai užkandžiauti su stabiliu protezu burnoje.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai