Skvarbus lazeris nagų grybeliui gydyti

 Nagų grybelis sunkiau pagydomas

Nagų grybelis – lėtinė odos liga, ja lengva užsikrėsti. Nagų ir odos grybelio sukėlėjas tas pats, tačiau tai nereiškia, kad sergantieji nagų grybeliu būtinai kentės ir dėl odos grybelio. Anot gydytojos, kartais liga pradžioje pažeidžia tarpupirščių odą ir vėliau pereina į nagą, o kartais iš karto susergama nagų grybeliu. Bėda, kad jeigu odos grybelį galima išgydyti gana lengvai, nes yra veiksmingų tepalų, nagų grybelį išoriniai vaistai įveikia sunkiai, nes jie tiesiog nepatenka į nago plokštelę taip giliai, kad sunaikintų sukėlėją. Todėl tenka vartoti geriamųjų medikamentų, o šie gali turėtų šalutinių poveikių, ypač kai jų vartojama ilgai.

Kitas nagų grybelio gydymo metodas – nago plokštelės šalinimas chirurginiu būdu – šiuo metu retai taikomas. Visų pirma, tai neišsprendžia problemos: nagas gali ataugti nelygus ir negražus. Be to, gana dažnai kartu yra skiriama ir medikamentų. Taigi alternatyva vaistams šio būdo laikyti negalima. O ir pati procedūra yra skausminga, žmogus kuriam laikui tampa nedarbingas.

Veikia keletą taikinių

Alternatyva vaistams – neseniai grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje „Sugihara“ pradėtas taikyti naujas nagų grybelio gydymo lazeriu būdas. Gydymo esmė – skvarbus lazeris sugeba giliai praeiti pro nago plokštelę, net iki nago guolio. Be to, lazeris susigeria į keletą taikinių – kraujo baltymus ir odos baltymus. Dėl to jo bendras šiluminis poveikis yra stipresnis, audiniai įkaista iki 40–50 laipsnių, ir šios šilumos užtenka, kad užkratas būtų sunaikintas.

Kitas privalumas – neveikia sveikų audinių. Po procedūros jokių nago ar aplink jį esančios odos patikimų nepastebėsime. Šiek tiek vėliau gali atsirasti paraudimas aplink pažeistą nago dalį, kuris reikš, kad sveiki audiniai atsiriboja nuo nesveikų. Tačiau pats pažeistas nagas nekinta. Tiesiog lazeriu sustabdomas grybelio augimas, dėl ko nesveikas nagas palaipsniui nuauga, o jį pakeičia sveika nago plokštelė.

Greita ir veiksminga

Lazeris – geras pasirinkimas, nes neturi šalutinių poveikių, o jo veiksmingumas po 3 mėn. siekia 95 proc. Specialaus pasirengimo procedūra nereikalauja. Tiesa, jeigu pažeidimas gilus, nagai stori, lūžinėjantys, prieš procedūrą, kad suminkštėtų, juos rekomenduojama tepti šlapalo turinčiais tepalais. Taip pat galima jį šiek tiek paploninti dilde.

Kad procedūra būtų neskausminga, nagas šaldomas. Paprastai vienos procedūros nepakanka: reikia 3–4, kurios atliekamos kartą per savaitę. Pirmieji rezultatai matomi po 3 mėn. Jeigu jiems praėjus, stebint nago augimą, matoma, kad grybelio visiškai sunaikinti nepavyko, atliekamos palaikomosios procedūros (kartoti galima kas 3 mėn.).

Taigi nago grybelio gydymas lazeriu – neinvazinė, trumpa procedūra, kurios rezultatai greiti. Be to, kaip jau minėjome, nereikia šalinti nago ir, kas svarbu, nėra šalutinių poveikių, dėl ko negalime būti tikri vartodami medikamentų.

Visos grožio procedūros

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje „Sugihara“ atliekamos ir kitos įvairios estetinės dermatologijos procedūros lazeriu. Anot gydytojos E.Drukteinienės, turėdami daug ir įvairių lazerių, parinkdami skirtingus jų režimus, gydytojai turi įvairių galimybių – gali šalinti nepageidaujamus plaukus, išsiplėtusius kapiliarus, nepiktybinius odos darinius, apgamus, tatuiruotes, atlikti frakcinį odos atnaujinimą, lyginti įvairios kilmės randus ir kt.

„Su lazeriais dirbame daugiau kaip 12 metų. Dabar, įsigiję naują lazerį, galime pagelbėti atsiradus ne tik nagų grybeliui, bet ir aknei. Šis lazeris ypač veiksmingai gydo uždegiminę aknės formą, kuri gana dažnai vargina labiausiai dėl savo išvaizdos išgyvenančius jaunus žmones“, – naujienas pristato gydytoja.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai