Kraujospūdžio matuoklis: paprastas, pusiau automatinis ar automatinis?

Šiais laikais beveik visi žmonės, kurių kraujospūdis padidėjęs, turi spaudimo matuoklį namuose. Yra tokių, kurie planuoja jį įsigyti, tačiau, esant didžiuliam matuoklių pasirinkimui, kartais net sutrinka ir nežino, kurį išsirinkti.
 

Matuoklių būna įvairių: mechaninių, pusiau automatinių ir automatinių. Mechaninis kraujospūdžio matuoklis yra seniausiai naudojamas ir pats paprasčiausias iš visų matuoklių. Jis susideda iš manžetės, kuri yra dedama ant žasto, manometro, kur nurodyti skaičiai, ir stetoskopo, per kurį girdime tonus. Matuoti kraujo spaudimą šiuo matuokliu nėra labai sudėtinga, tačiau reikia tam tikrų įgūdžių. Reikia pripumpuoti manžetę, pamažu atleisti manometro rodyklę, kad ši judėtų ne greičiau kaip 2 mmHg/min., ir dar klausyti tonų. Išmokę gerai naudotis tokiu aparatu, kraujospūdį išmatuosite gana tiksliai. Šio aparato trūkumai yra tokie, kad seni žmonės sunkiai girdi stetoskopo tonus, sunkiai atsuka manometro svirtelę. Tačiau privalumas yra tas, kad tokio tipo matuokliai yra pigiausi.

Pusiau automatiniu matuokliu naudotis daug paprasčiau. Čia jau nebėra stetoskopo - tonus registruoja pats aparatas. Reikia tik paspausti mygtuką, pripumpuoti manžetę, sulaukus signalo, pamažu išleisti orą, ir aparatas pats parodys, koks jūsų kraujospūdis ir pulsas. Dažnai toks aparatas išsaugo ir paskutinio matavimo rezultatus.



Automatinių spaudimo matuoklių yra įvairiausių, net tokių, kurie rodo datą ir laiką, galima įrašyti savo vardą, yra priminimo funkcija, esant poreikiui, galima prijungti prie spausdintuvo ir duomenis atspausdinti. Jame yra net iki 99 matavimų atmintis, aritmijos nustatymo funkcija. Šio matuoklio privalumai akivaizdūs, tereikia užsidėti manžetę, nuspausti mygtuką, ir aparatas viską padaro pats. Jo ekranas didelis, tai svarbu silpniau matantiems žmonėms.

Automatiniai matuokliai vis tobulinami, atsiranda vis naujų funkcijų, ir jie tampa panašesni į mikrokompiuterius, tačiau visos naujausios technologijos gana brangiai kainuoja, todėl šie matuokliai patys patogiausi naudoti, bet ir patys brangiausi.

Yra ir riešo tipo kraujospūdžio matuoklių. Tokį patogu pasiimti į keliones, kadangi užima nedaug vietos, patogus naudoti ir turi beveik tuos pačius privalumus, kaip ir automatinis matuoklis. Tačiau, matuojant tokio tipo matuokliu, reikia jį laikyti širdies lygyje, kitaip matavimas nebus itin tikslus.

Nepaisant to, kokį matuoklį turite, svarbu, kad kraujospūdis būtų matuojamas taisyklingai, tuomet jis bus tiksliausias. O jei ir bus keleto padalų paklaida - ji neesminė. Tačiau kai kraujospūdis aukštesnis nei 140/90 mmHg, reikėtų susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į gydytoją specialistą.

Pamatuoto kraujospūdžio tikslumas priklauso ne tiek nuo paties aparato, bet nuo to, kiek tiksliai laikomasi kraujospūdžio matavimo taisyklių.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai