Kas neleidžia ramiai miegoti vyrams?

Iš įvairių informacijos šaltinių girdimi žodžiai – sutrikęs, padažnėjęs šlapinimasis, sutrikusi lytinė funkcija, prostatos hiperplazija – dažnam vyrui sukelia šypseną: „Tai gali atsitikti bet kam – bendradarbiui, kaimynui, gal net draugui, tik ne man“. Taip mąstydami vyrai klysta. Taip, prostatos hiperplazija, arba prostatos išvešėjimas, išsivysto ne kiekvienam vyrui. Tačiau ligų statistika teigia, kad jis vargina apie 50 proc. 50-ties metų vyrų ir daugiau nei 80 procentų šešiasdešimtmečių.
 

Rizika susirgti šia liga yra didesnė tiems:
• kurių tėvas ar brolis serga ar sirgo prostatos vėžiu;
• kurie, būdami jauni, sirgo prostatitais, šlapimo takų ar lytinių organų uždegimais;
• kurie yra sirgę lytiškai plintančiomis ligomis.
 

Kodėl tai atsitinka ir kaip pasireiškia?


Vyresniame amžiuje fiziologiškai silpnėja lytinė funkcija, pradeda didėti parauretrinės liaukutės, kurios augdamos spaudžia priešinę liauką, šlaplę. Dėl to atsiranda šlapinimosi sutrikimų – reikia keltis naktį, dažniau šlapinamasi dieną (dažniau nei 6 kartus), silpnėja šlapimo srovė, sunku pradėti šlapintis. Vargina nevisiško pasišlapinimo jausmas, būna, kad noras šlapintis tampa ūmus, sunkiai suvaldomas. Tokie yra prostatos hiperplazijos požymiai. Bet nebūtinai jie pasireiškia vyresniame amžiuje. Minėtų požymių gali pasireikšti ir jaunesniame amžiuje – apie 40 gyvenimo metus.


 

Augalinės priemonės prostatos išvešėjimui stabdyti


Kad taip neatsitiktų arba vos pasireiškus pirmiesiems simptomams, būtina pradėti vartoti prostatos išvešėjimą stabdančių preparatų.
Tam tinka augaliniai preparatai. Tik reiktų atsiminti, kad, norint pasiekti maksimalų preparatų poveikį, jų reikia vartoti 2–3 mėnesius be pertraukos.
Prostatos išvešėjimą stabdančių fitoterapinių preparatų sudėtyje yra afrikinės palmės vaisių, afrikinių slyvų, dilgėlės šaknų ar moliūgų sėklų.
Afrikinės palmės (sabapalmės) ekstraktas teigiamai veikia prostatos liaukos funkciją: saugo nuo uždegimo, didina šlapimo srovės stiprumą, mažina liekamąjį šlapimo tūrį bei prostatos audinio pabrinkimą.
Afrikinės slyvos ekstraktas didina šlapimo srovės stiprumą, kartu mažindamas liekamąjį šlapimo tūrį.
Dilgėlių šaknų ekstraktas mažina prostatos apimtį, normalizuoja jos ir šlapimo nutekamųjų takų funkcijas.
Moliūgų sėklose esančios medžiagos mažina šlapimo pūslės tonusą, šlapinimosi sutrikimus bei teigiamai veikia šlapimo pūslės raumeninio audinio medžiagų apykaitą.
 

Kitos visiems prieinamos priemonės


Rekomenduojama:
• reguliariai mankštintis;
• ilgai nesėdėti;
• reguliariai šlapintis;
• gyventi reguliarų lytinį gyvenimą, saugantis lytiškai plintančių ligų.
Būtina sureguliuoti savo mitybą – reikėtų maitintis nedaug cholesterolio turinčiu maistu, kuriame pakaktų vitaminų A, C ir E.
Be to, reikia stengtis neperšalti, nepiktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais, nes tai gali sukelti ūminį šlapimo susilaikymą.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai