Plaučių uždegimas - privaloma gydyti, negalima ignoruoti

Apie negydomą plaučių uždegimą byloja vienas, tikriausiai, mums visiems gerai žinomas ir neseniai žiniasklaidoje pasirodęs atvejis. Per visą pasaulį išplito vaizdo pranešimas, kuriame į Amerikos prezidento postą kandidatuojanti Hillary Clinton savo vieno pranešimo metu pradėjo kosėti.  Kosulys buvo sausas, dažnas, nepadėjo nei stiklinė vandens, kurios tuo metu griebėsi moteris.  Ir tik vėliau paaiškėjo, jog Hillary Clinton buvo diagnozuota plaučių uždegimas.

Ką apie Hillary Clinton kosulį sakė jos gydytoja?

Kosulio priepuoliai buvo vienas iš simptomų, kuris rodė, jog Hillary Clinton vargina plaučių uždegimas. Negana to, kaip teigė H. Clinton gydytoja, ją vargino ir alerginis kosulys. Dėl tokio užsitęsusio kosulio moteriai buvo diagnozuota pneumonija (plaučių uždegimas).

Plaučių uždegimo gydymas H. Clinton prasidėjo su antibiotikais. Gydytojai rekomendavo moteriai ilsėtis, gerti daug skysčių ir atkurti skysčių balansą organizme. Pasveikusi H. Clinton  ir vėl sugrįžo į politiką.

 

Kas daro įtaką plaučių uždegimui?

Kodėl vieni žmonės nuo plaučių uždegimo (pneumonijos) pasveiksta labai greitai, o kiti – kankinasi ištisas savaites ar net mėnesių mėnesiais?

Pasirodo, palankias sąlygas ligai prasidėti gali sudaryti ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija - peršalimas ar gripas. Taip pat įtakos gali turėti ir lėtinės kvėpavimo takų ligos, nesveikas gyvenimo būdas – rūkymas ir alkoholizmas.

Didelį vaidmenį pneumonijos gydyme atlieka žmogaus imunitetas: jei jis nusilpęs, tuomet plaučių uždegimo gydymas bus ilgesnis. Jei žmogus yra senyvo amžiaus, patiria stresą ar badauja – tai taip pat gali būti priežastys ilgesniam plaučių uždegimo gydymui.

Taigi, stiprinkite savo imunitetą – valgykite daugiau vaisių ir daržovių, gyvenkite sveikai – sportuokite ir nerūkykite,  saugokite save ir savo artimuosius nuo peršalimo ir įvairių kitų ligų, kurios gali turėti įtakos plaučių uždegimui.

 

Pneumonija: kaip atpažinti ir neapsirikti?

Plaučių uždegimas, dar kitaip vadinamas pneumonija, yra ūminis infekcinis plaučių audinio uždegimas, kai dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų plaučių alveolėse susikaupia uždegiminio skysčio ir ląstelių.

Susirgus plaučių uždegimu žmogų ima varginti tokie simptomai kaip kosulys, bendras silpnumas, karščiavimas, skrepliavimas krauju, gali būti jaučiamas krūtinės skausmas, atsirasti dusulys, atsikosėjimas krauju.

Kartais plaučių uždegimo simptomai gali būti menkai pastebimi – varginti tik neaukšta temperatūra ir kosulys, tačiau net ir tokių paprastų simptomų nereikėtų ignoruoti ir užsiimti savigyda. Vien tik arbatos čia jau ne itin padės, būtina ir gydytojų pagalba, ir vaistai nuo kosulio.

 

Plaučių uždegimo gydymas

Žmogaus šlapimas su medumi, islandiška kerpė, linų sėlenos – tai tik kelios naminės priemonės, kurias žmonės, pasitaiko, kad kartais vis dar naudoja plaučių uždegimo gydyme. Tačiau kam gydymo procese naudoti tokias, šiurpą keliančias, namines priemones, jei galima save gydyti civilizuotomis ir patikimomis gydymo priemonėmis?

Vos tik pajutus, jog tai gali būti plaučių uždegimas, vertėtų savo abejones išsklaidyti ir apsilankyti pas gydytoją. Apsilankius pas jį, gydytojas atliks tyrimus ir išrašys vaistus. Dažnai plaučių uždegimas yra gydomas antibiotikais, tačiau į pagalbą gali būti pasitelkiami ir nereceptiniai vaistai, kurie skirti kosuliui palengvinti ir jam gydyti.

Vienas iš tokių vaistų yra geriamasis tirpalas – sirupas nuo kosulio „Flavamed“. Jo sudėtyje esanti veiklioji medžiaga ambroksolio hidrochloridas priklauso mukolizinių, t.y. gleives skystinančių ir atsikosėjimą skatinančių vaistų grupei. Kai kosulio metu susidaro klampios gleivės, šis vaistas jas tirština ir tokiu būdu palengvina atsikosėjimą.

Gydytojo išrašyti antibiotikai, rekomenduoti vaistai nuo kosulio, arbatos ir poilsis – visa tai Jums padės pasveikit ir vėl pasijusti geriau.

L.Rimgailė

 

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai