Vyrai, ne viskas prarasta

Kiekvienam vyrui nors kartą gyvenime yra pasitaikę kokių nors erekcijos problemų, tačiau jeigu kas penktas mėginimas atlikti lytinį aktą nesėkmingas - tai jau sutrikimas.
 

Anksčiau apie impotenciją buvo vengiama atvirai kalbėti ar rašyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tokia situacija greičiausiai susidarė todėl, kad anksčiau buvo manoma, jog impotenciją dažniausiai sukelia psichologinės priežastys. Dabar situacija keičiasi: mokslininkai sutaria, jog daugeliu (85 proc.) atvejų ją sukelia organinės priežastys. Paprasčiau tariant, impotencija yra tokia pat liga, kaip ir visos kitos, ir žmogus niekuo nekaltas, kad susirgo.
Norėdami pašalinti organinių priežasčių sukeltą impotenciją, apsilankykite pas gydytoją. Vien nusiteikimas įveikti savo problemą ir patarimai, padedantys atsikratyti nerimo ir nepasitikėjimo savimi, nepadės. Be to, erekcijos pablogėjimas gali būti pirmasis kai kurių nediagnozuotų ligų (pavyzdžiui, diabeto, prostatos vėžio, priklausomybės nuo alkoholio, kraujagyslių pažeidimų) simptomas, o laiku pradėjus gydyti šias ligas, galite išsaugoti ne tik potenciją, bet ir savo gyvybę.
 

Priežastys


Impotencijos priežastys gali būti psichologinio arba organinio pobūdžio.
Dažniausios organinės kilmės impotencijos priežastys - tai įvairūs varpos arterijų ir venų pažeidimai (dėl traumų ar veninio nepakankamumo). Normaliai erekcijai būtinas pakankamas arterinio kraujo pritekėjimas į varpos akytkūnius ir ne per greitas veninio kraujo ištekėjimas iš jos. Jeigu šis mechanizmas blogai funkcionuoja, atsiranda įvairių erekcijos problemų: erekcijos nebuvimas, per trumpa erekcija, per silpna erekcija ir t.t.
Impotenciją gali sukelti daugelis lėtinių ligų - širdies, kvėpavimo, inkstų, kepenų, psichikos ir vėžinės ligos.
Impotenciją gali sukelti galvos smegenų (pavyzdžiui, auglys) ar nugaros smegenų (pavyzdžiui, trauma, auglys, išsėtinė sklerozė arba sifilis) ligos, taip pat periferinės autonominės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, atsiradę dėl chirurginių procedūrų dubens srityje.
Kai kuriems vyrams impotenciją gali sukelti per mažas lytinio hormono testosterono kiekis organizme.
Gana dažnai erekcijos problemomis pasireiškia vaistų šalutinis poveikis - dažniausiai vaistų nuo hipertenzijos, širdies ligų, gastrito, nutukimo, alergijos ir prostatos problemų. Jeigu vartojate kokius nors vaistus ir pastebėjote, jog nepavyksta pasiekti erekcijos, pasikalbėkite su savo gydytoju.
Erekcijos sutrikimus gali sukelti ir varpos anomalijos.
Psichologinio pobūdžio impotencijos priežastys taip pat gali būti įvairios: stresas darbe ir šeimoje, vedybinio gyvenimo nesklandumai, nuolatinis nerimas, depresija, nerimas ar pavyks lytinis aktas (“Ar tikrai erekcija įvyks ir truks tiek, kiek reikės”) ir abejonės dėl savo seksualinės orientacijos.

 

Kaip sužinoti, ar impotencijos priežastys organinės, ar psichologinės?


Vyresnio amžiaus vyrai dažnai labai klaidingai galvoja, kad impotencija yra senėjimo požymis. Taip nėra. Nors potencijos problemų išties daugiau turi vyresnio amžiaus vyrai, tačiau taip yra tik todėl, kad vyresniame amžiuje dažniau sergama įvairiomis ligomis, kurios ir sukelia impotenciją. Todėl garbingo amžiaus vyrai neturėtų sakyti savo partnerei: “Aš jau per senas meilei”, bet nueiti pas gydytoją, laiku pradėti gydytis ir dar ilgai ilgai džiaugtis visais įmanomais gyvenimo malonumais.
Vyrams, kuriems impotenciją sukelia psichologinės priežastys, dažnai įvyksta normalios spontaninės (savaime atsirandančios) naktinės ar rytinės erekcijos, jie gali pasiekti normalią erekciją ir ejakuliaciją (sėklos išsiliejimą) su kai kuriomis partnerėmis arba masturbuodamiesi. Be to, impotencija dėl organinių priežasčių vystosi palaipsniui, iš lėto (metais), o impotencija dėl psichologinių priežasčių kyla staiga.
 

Gydymas


Kvalifikuotas gydytojas, atlikęs reikalingus tyrimus, gali gana greitai nustatyti, kokio pobūdžio impotencijos priežastys - organinės, psichologinės ar abi vienu metu. Bet kokiu atveju impotencija vyrui sukelia didžiulį stresą ir trukdo jam normaliai gyventi. Gydytojas, nustatęs impotencijos priežastis, gali paskirti individualų gydymą, šalinantį visas impotencijos priežastis ir pasekmes. Dėl to, kad impotencija gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, ją gydo įvairūs specialistai: urologai, geriatrai, neurologai, psichiatrai, psichologai, endokrinologai, šeimos gydytojai ar seksologai.
Gydant impotenciją, pirmiausia bandoma koreguoti ją sukėlusias priežastis. Psichoterapija ir psichoseksualinis auklėjimas labai padeda susigrąžinti lytinę funkciją, jeigu impotencijos priežastys yra psichogeninės. Vyrams, kurių hormonų pusiausvyra sutrikusi, potencija atstatoma paskyrus tinkamą vyriškų lytinių hormonų - androgenų pakaitinę terapiją. Kai kuriems ligoniams, sergantiems kraujagyslinės kilmės impotencija, efektyvus chirurginis kraujotakos atstatymas.

Avanafilis (Spedra) yra labai aktyvus FDE-5 inhibitorius, pasižymintis greita veikimo pradžia ir išskirtiniu saugumu. Kuo FDE-5 inhibitorius selektyvesnis FDE-5 receptoriams, tuo saugesnis. FDE receptorių randama įvairiuose organuose ir audiniuose: FDE-1 – širdyje, smegenyse, kraujagyslių lygiuosiuose raumenyse, FDE6 – akies tinklainėje, FDE-11 – skeleto raumenyse, prostatoje, kepenyse, inkstuose, hipofizėje, sėklidėse. Avanafilis (Spedra) išsiskiria didžiausiu selektyvumu FDE-5 receptoriams. Kraujagyslių FDE-1 receptorius avanafilis blokuoja 10 kartų selektyviau nei tadalafilis ar vardenafilis ir net 30 kartų selektyviau nei sildenafilis. FDE-6 receptorius akies tinklainėje 10 kartų selektyviau nei vardenafilis, o skeleto raumenų FDE-11 receptorius – 4–5 kartus selektyviau nei vardenafilis ar sildenafilis.

Varpos sukietėjimo (erekcijos) poreikis atsiranda jau parengiamuoju, ypač lytinės stimuliacijos periodu, t. y. praėjus 30–45 min. nuo kontakto pradžios. Avanafilis (Spedra) pradeda veikti jau po 15 minučių, todėl šio vaisto poveikis užtikrina erekcijos poreikius partnerių intymaus bendravimo metu. Avanafilis (Spedra) turi savitą galeninę ir molekulinę struktūrą, kuri užtikrina greitą veikliosios medžiagos absorbciją ir didelį selektyvumą FDE-5 receptoriams. Avanafilis (Spedra) pasižymi trumpiausiu iš visų FDE-5 inhibitorių maksimalios plazmos koncentracijos pasiekimo periodu (0,5–0,75 val.). Išgertas pradeda veikti vidutiniškai po 30 minučių, bet poveikis erekcijos funkcijai pasireiškia jau po 15 minučių. Avanafilis (Spedra) reikšmingai pagerina erekcijos funkciją esant bet kokio sunkumo ES (lengvam, vidutinio sunkumo ar sunkiam), įskaitant pacientus, sergančius sunkiai gydoma erekcijos disfunkcija (sergančius cukriniu diabetu ar po prostatektomijos). Visos vaistų rinkoje esančios avanafilio dozės (Spedra 50, 100 ar 200 mg) reikšmingai efektyvesnės už placebą.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai