Prostatos hiperplazija

Apie pirmuosius ligos požymius ir gydymą augaliniais preparatais kalbamės su VšĮ Kauno medicinos universiteto onkologijos ligoninės gydytoju urologu Dainiumi Kaniušu.
 

[klausimas]Kokie pirmieji šio sutrikimo požymiai?[/klausimas]
Gerybinė priešinės liaukos hiperplazija (GPH) yra viena dažniausių ligų, kuri vyresniems vyrams sukelia šlapinimosi sutrikimų. Statistikos duomenimis, šia liga serga iki 90 proc. vyresnių nei 50-ties amžiaus vyrų. Kodėl taip atsitinka? Manoma, kad vyresniojo amžiaus vyro organizme sutrinka androgenų ir estrogenų pusiausvyra, dėl to suveša priešinės liaukos ląstelės ir formuojasi gerybinė priešinės liaukos hiperplazija.
Liga diagnozuojama remiantis šiais ligos požymiais:
• priešinės liaukos padidėjimu,
• šlapinimosi pasunkėjimu ir šlapimo srovės susilpnėjimu,
• dirginimo (priverstinio ar skausmingo šlapinimosi, liekamojo šlapimo pojūčiu, naktiniu šlapinimusi) simptomais.
[klausimas]Ar reikia vyrui tikrintis pas urologą, jei nejaučia jokių ligos simptomų? [/klausimas]
Vyrams, vyresniems nei 50 metų amžiaus, nesvarbu, ar simptomai jaučiami, ar ne, būtina pasitikrinti pas gydytoją prostatos būklę. Visų pirma todėl, kad galėtume pacientui anksti diagnozuoti galintį atsirasti prostatos vėžį.
Esant gerybinei prostatos hiperplazijai ne visi pacientai jaučia aiškius negalavimus. Kartais niekuo nesiskundžiančiam vyrui šlapimo pūslėje galima aptikti po šlapinimosi likusio šlapimo, dėl to ilgainiui vystosi šlapimo pūslės raumens hiperplazija, išsiplečia šlapimtakiai, inkstų geldelė ir taurelės, vystosi inkstų nepakankamumas.
Be to, ne visi pacientai tinkamai įvertina savo sveikatos būklę. Diagnostiką palengvina subjektyviems simptomams įvertinti naudojama Tarptautinė priešinės liaukos simptomų skalė (TPSS).
[klausimas]Kaip gydomas prostatos padidėjimas?[/klausimas]
Gydoma konservatyviai arba atliekama operacija.
Konservatyvus gydymas - tai tinkamas gyvenimo režimas, mityba, įvairūs medikamentai. Operacija daroma, kai vaistai nebepadeda arba liga komplikuojasi. Operuojama darant pjūvį pro priekinę pilvo sieną arba be pjūvio pro šlapimo kanalą ir pašalinant išvešėjusią liaukinę prostatos dalį.
[klausimas]Kokiais vaistais reikėtų pradėti gydymą?[/klausimas]
Gydyti reikėtų pradėti augaliniais preparatais. Vienas iš dažniausiai vartojamų augalinių preparatų yra Prostamol uno.
Jis gydo pačią ligos priežastį - sustabdo prostatos didėjimą, net gali ją kiek sumažinti. Jau po 3-4 savaičių pagerėja šlapinimasis, rečiau reikia keltis naktį. Prostamol uno galima saugiai vartoti ilgą laiką, o tai ypač svarbu, nes prostatos padidėjimas gydomas labai ilgai - vaistus reikia gerti keletą mėnesių ar net metų.
Skirtingai nuo kitų vaistų, Prostamol uno labai patogu vartoti - užtenka išgerti tik 1 kapsulę per dieną.
Vyrai, pajutę pirmuosius simptomus, gali vartoti šio preparato savarankiškai, tačiau vizitas pas urologą diagnozei patikslinti yra būtinas.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai