Tibeto medicina šiandienos pasaulyje

Šiandien greta klasikinės medicinos pas mus populiarėja alternatyvi vakarietiškajai Rytų medicina. Balandžio mėnesį Lietuvoje viešėjo ir paskaitas skaitė knygų apie Tibeto mediciną autorius ir bendraautoris iš Šveicarijos Herbertas ŠVABLAS. Su juo kalbamės apie Tibeto mediciną, jos ypatumus ir vietą šiuolaikiniame pasaulyje.
 

Kaip jūs apibūdintumėte Tibeto medicinos esmę?


Tibeto medicinoje siekiama išlaikyti energijų pusiausvyrą organizme. Žmogus yra suvokiamas kaip gamtos dalis. Be to, skiriama vienodai dėmesio tiek fiziniams simptomams, tiek dvasinei sveikatai.
Tibeto medicina atrado būdą sukurti unikalius švelnaus poveikio mišinius, kuriuos sudaro daugybė augalų ir mineralinių medžiagų.

 

Ar Tibeto medicinos metodai yra moksliškai pagrįsti?


Taip, Europos ir Amerikos mokslininkai yra atlikę mokslinių tyrimų apie Tibeto medicinos vaistus aterosklerozei gydyti.
Pirmoji tyrimo stadija yra laboratorinėmis sąlygomis (in vitro) atliekami bandymai su ląsteliniais modeliais, kurių metu galima ištirti galimus veiklius mechanizmus. Taip buvo įrodytas minėtųjų vaistų uždegimą slopinantis poveikis. Tolesnė stadija – klinikiniai tyrimai. Jų metu įrodytas antiaterosklerozinis vaistų veikimas.
 

Kaip Tibeto medicina yra paplitusi šiandien?


Šiais laikais Tibeto medicina yra gyvai praktikuojama Azijoje, Tibeto autonominiame regione (TAR), Vakarų Kinijos srityse, kurios anksčiau priklausė Tibetui, Mongolijoje ir kai kuriose Rusijos teritorijose (Buriatijoje, Kalmukijoje), taip pat Nepale, Mustange, Butane ir kai kuriose Indijos srityse.
Europoje, panašiai kaip ir kitose srityse, kurios nėra susijusios su Tibetu, per beveik 40 pastarųjų metų – nuo tada, kai ji buvo pradėta taikyti Šveicarijoje, susidomėjimas Tibeto medicina nepaliaujamai auga. Tibetietiški vaistai yra vartojami Šveicarijoje, Austrijoje, Danijoje, Lenkijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, JAV ir Kanadoje.


 

Kodėl moderniosios medicinos dėmesį patraukė egzotiški Tibeto gydymo būdai?


Viena iš to priežasčių neabejotinai yra pranešimai apie sėkmingus pagijimo atvejus ir klinikinius tyrimus iš skirtingų šalių.
Augaliniai mišiniai, susidedantys iš daugelio komponentų, tradiciškai lavintam mokslininkui atrodo labai sudėtingi. Taigi kartais jie apstulbsta, atradę jų efektyvumą, netgi jei atskiros vaistažolės kiekis tibetietiškame mišinyje yra labai nedidelis, palyginti su standartinėmis vaistažolių dozėmis vakarietiškoje medicinoje.
Tibetietišką vaistą sudaro skirtingais poveikiais pasižyminčios sudedamosios dalys. Vienos jų suteikia vaistui pagrindinį poveikį, kitos papildo pagrindinių komponentų gerąsias savybes, trečios slopina šalutinius poveikius. Taip sukuriama visiškai nauja veiklioji medžiaga, ne tik turinti gydomųjų savybių, gerai toleruojama, bet ir sužadinanti organizme savireguliacijos procesus. Lėtinių ligų atvejais, kai jas sukeliančios priežastys gali būti įvairiausios, toks reguliuojamasis poveikis ypač svarbus.
 

Lietuvoje didžiausias mirštamumas nuo aterosklerozės sukeltų komplikacijų. Kokia situacija kitur Europoje?



Naujosiose Europos Sąjungos šalyse narėse mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų beveik dvigubai didesnis nei likusiose ES šalyse.
Būtina imtis prevencinių priemonių visose srityse: nuo gyvenimo būdo pakeitimo (sveikesnė mityba – vaisiai ir daržovės, mažiau sočiųjų riebalų rūgščių, vengti per didelio alkoholio vartojimo, liautis rūkius ir daugiau sportuoti) iki kitų riziką padidinančių ligų (diabeto, aukšto kraujo spaudimo) kontroliavimo.
Deja, bet ne visi šiuolaikinės visuomenės gyvenimo patobulinimai yra naudingi aterosklerozės atsiradimo prevencijai. Greitai paruošiamas maistas, automobilis vietoj vaikščiojimo pėsčiomis, prisidedantis ir prie aplinkos taršos, yra papildomi aterosklerozės rizikos veiksniai.
 

Kaip derėtų atpažinti ankstyvuosius aterosklerozės simptomus?


Pačiose pirmosiose stadijose ankstyvųjų aterosklerozės simptomų nėra. Pakitimų gali atsirasti netgi labai jaunų žmonių, kurių amžius mažesnis nei 20 m., arterijose ir jie nepastebės jokių nemalonių pojūčių. Štai kodėl ši liga yra tokia pavojinga.
Tačiau jeigu arterijose toliau vyksta nedideli uždegiminiai procesai, žmonės ima jausti kojų skausmus arba blauzdas sutraukia mėšlungis, jei paveikiamos kojų arterijos.
 

Kaip Tibeto medicina gali padėti ateroskleroze sergantiems pacientams?


Tarp Šveicarijoje „Padma“ gamykloje pagal Tibeto receptūras gaminamų vaistų yra ir daugiakomponentis vaistas aterosklerozei gydyti. Augalinės kilmės vaistų poveikis yra švelnus, juos reikia vartoti ilgesnį laiką, o veikimo pradžia priklauso nuo sveikatos būklės ir asmens kūno sudėjimo.
Asmenys, kurie serga ankstyvos stadijos ateroskleroze ir kurie nejaučia neigiamų simptomų, tokių kaip mėšlungis ar dilgčiojimo pojūtis, pajus bendrą geresnę savijautą. Taip atsitiks dėl to, kad imuninės funkcijos bus iš esmės sureguliuotos ir pagerintos.
Kai kurie žmonės, patiriantys būdingus aterosklerozės simptomus, jau po dviejų savaičių Tibetietiškų vaistų nuo aterosklerozės vartojimo pastebi būklės pagerėjimą. O sunkiais ligos atvejais būklė pagerėja po vieno ar dviejų mėnesių. Daugeliu atvejų akivaizdus būklės pagerėjimas turėtų būti jaučiamas vėliausiai po trijų mėnesių.
 

Kaip pacientai vertina šį alternatyvų gydymo būdą?


Mes dažnai gauname teigiamų atsiliepimų elektroniniu paštu, laiškais ar telefonu. Pagal savo patirtį galime teigti, kad yra daugybė pacientų, kurie norėtų vartoti alternatyvius cheminiams vaistus, jeigu turėtų galimybę gauti saugių, registruotų, kliniškai patvirtintų vaistų.
 

Kaip jūs pats pradėjote dirbti su Tibeto medicina?


Pradėjau domėtis šia sritimi, kai studijavau fiziką Vienos universitete. Mes susipažinome su daugybės tradicinių vaistų veikimo mechanizmais. Aš iš karto susižavėjau Tibeto medicina, kadangi šių vaistų sudėtis, viena vertus, yra labai paprasta (tik natūralios vaistažolės ir mineralai), o, kita vertus, – itin sudėtinga (dėl jų daugiakomponentės sudėties). Tada aš pats pradėjau juos vartoti ir pajutau teigiamą šių vaistų poveikį. Tai galutinai mane įtikino.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai