Spalvotas gyvenimas – gražesnis ir sveikesnis

Spalvos – gydo, teigia alternatyviosios medicinos atstovai, o spalvų terapija, dar vadinama chromoterapija, senovės graikų kalba ir reiškianti „gydymas spalvomis“, atliekama įvairiais būdais – spalvota šviesa, specialia meditacija, vizualizacijomis ir t.t. Tačiau, anot šio gydymo būdo propaguotojų, kiekvienas žmogus gali jomis pasinaudoti ir savarankiškai: būti tam tikros spalvos aplinkoje ir spalvotu maistu, rinktis spalvotus drabužius, tapyti ir t.t. Pateikiame kelių pagrindinių spalvų savybes, pagal kurias sau tinkamas spalvas išsirinks kiekvienas.
 

Raudona


Šilumos, energijos spalva, tinkanti peršalimams gydyti, taip pat pasyviems, nuolat šąlantiems žmonėms. Raudona suteikia energijos širdžiai ir kraujotakai, pakelia kraujo spaudimą. Ji aktyvina visas jusles – klausą, regą, lytėjimą, skonį. Kelia seksualinį pajėgumą, padeda išskirti adrenaliną.
 

Oranžinė


Išlaisvina kūną ir protą, padeda atsipalaiduoti, stimuliuoja mąstymą, kelia entuziazmą. Oranžinė stimuliuoja plaučius, kvėpavimą ir virškinimą. Pagerina skydliaukės aktyvumą, palengvina raumenų mėšlungį ir spazmus, didina motinos pieno kiekį.
 

Geltona


Ši spalva stiprina nervus ir protą, tinka nervų ligoms gydyti. Geltona taip pat rekomenduojama gydyti skrandžio, kepenų ir žarnyno sutrikimus. Spalva aktyvina raumenis, skatina odos atsinaujinimą, randų gijimą, puikiai tinka melancholiškiems ir į depresiją linkusiems žmonėms.
 

Žalia


Veikia raminamai, tinka beveik bet kokiems sutrikimams ar būsenoms gydyti. Puikiai tinka kraujo spaudimui ir širdies veiklai reguliuoti. Gydo hormonų disbalansą, valo nuo bakterijų. Žalia harmonizuoja virškinimą, skrandį, kepenis, inkstus, tulžį, didina imunitetą. Padeda raumenims, kaulams, audiniams, nervų sistemai.


 

Mėlyna


Tinka uždegimams, temperatūrai, aukštam kraujo spaudimui gydyti, mažina kraujavimą, galvos skausmą, padeda nuraminti stiprias emocijas – pyktį, agresiją, isteriją. Gydo nuo streso, niežėjimo, odos suerzinimo. Malšina gerklės skausmus.
 

Violetinė


Gydo melancholiją, isteriją, padeda priklausomiems nuo alkoholio, ramina širdies veiklą, stimuliuoja blužnį, baltuosius kraujo kūnelius, padeda miegui, ramina stresus. Violetinė mažina jautrumą skausmui, detoksikuoja.
 

Anekdotai


Terapeutas klausia pacientę:
– Ar jūs kasdien prausiatės dvi minutes po šaltu dušu, kaip esu nurodęs?
– Deja, man tai atima per daug laiko...
– Kodėl? Aš gi jums sakiau stovėti po šaltu dušu ne ilgiau kaip dvi minutes.
Taip, bet praeina visa valanda, kol aš pasiryžtu atsukti šaltą vandenį.
Terapeutas – pacientui:
– Jums nėra ko jaudintis. Jūs išgyvensite iki 60 metų.
– Bet 60 metų man suėjo prieš Naujuosius metus.
– Na, o ką aš jums ir sakiau?
– Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą.
– Kokią gi?
– Išgydžiau pacientą per du vizitus, o po to sužinojau, kad jis
milijonierius.
 

Humoro jausmas svarbiau už protą


Moteris vyrui, sugebančiam ją prajuokinti, atleis net ir kai kuriuos trūkumus, žurnale „Evolution and Human Behavior“ rašo tyrimą atlikę mokslininkai.
„Mūsų rezultatai rodo, kad humoras yra svarbus veiksnys renkantis partnerį, tačiau pabrėžtina, kad jis aktualus tik tada, kai moterys vertina vyrus“, – sako Vestfieldo koledžo Masačiūsetse, JAV, dirbantis daktaras Erikas Bresleris (Eric Bressler). Kartu su kolegomis jis atliko eksperimentą. Grupei moterų buvo parodytos dviejų vienodai patrauklių moterų nuotraukos bei pateikti biografijos faktai, paminėta, linksmi jie žmonės ar rimti. Tas pats buvo atlikta ir su vyrais. Po to visų paprašyta išsirinkti žmogų, tinkamiausią tapti partneriu. Eksperimento dalyviai jiems pristatytus žmonės su humoro jausmu buvo įvertino kaip geriau bendraujančius, tačiau mažiau patikimus, nuoširdžius ir protingus. Vyrai „linksmosios“ moteris sau į poras neišsirinko, tačiau moterims „juokingieji“ vyrukai patiko labiau.
„Moterys renkasi vyrus su humoro jausmu, netgi nepaisydamos to, kad mano juos esant ne tokius sąžiningus ar protingus“, – teigia tyrėjai ir priduria, kad „juokingi“ vyrai yra populiaresni netgi jei jų humoras ne itin aukšto lygio.
 

Į ligoninę – su arkliu


Havajuose vienas vyras sugebėjo su arkliu praeiti Wilcox Memorialinės ligoninės priimamąjį ir netgi užkilti į trečią aukštą aplankyti ten gulinčio paciento.
Ligoninės apsauga tik čia sustabdė keistąjį vyrą su gyvūnu, vis dėlto leido jam tęsti vizitą.
Iki šiol ligoninė lankytojams draudė vestis kates ir šunis, tačiau apie arklius niekur neužsiminė. Po šio įvykio administracija peržiūrėjo tvarką ir dabar prašo lankytojų nesivesti arklių, kadangi jie gąsdina ir trukdo kitiems pacientams.
 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai