Šiuolaikinė fitoterapija - iššūkis organizmo senėjimo procesui

Pastaruoju metu labai išaugo susidomėjimas fitoterapija. Galbūt ne visi žino, kas tai, taigi paaiškinsime: taip vadinama medicinos sritis, tirianti ir pritaikanti augalų gydomąsias savybes.
Ilgą laiką oficialioji medicina atsainiai žiūrėjo į tūkstantmetį liaudies medicinos palikimą, vadindama tai atgyvena, kurią mokslas seniai pranoko. Tačiau negalima paneigti fakto, kad didelė dalis šiandien plačiai paplitusių ir pripažintų vaistų išrasti tyrinėjant vaistingųjų augalų veikliąsias medžiagas. Šiandien fitoterapija nebelaikoma “alternatyvia” medicina tradicinei - ji tapo dar vienu gydymo būdu. Fitoterapija siūlo moksliniais tyrimais patvirtintus fitoterapinius vaistus ir atveria šiuolaikinei medicinai naujas perspektyvas.
Dabar botanikai ir etnofarmakologai tyrinėja tropinius miškus, ieškodami gydomųjų augalų, galinčių nugalėti tokias ligas, kaip vėžys ir AIDS. Žemėje egzistuoja 500 000 skirtingų augalų rūšių, iš kurių tik 5000 ištirti fitocheminiu ir farmakologiniu požiūriu. Taigi akivaizdu, kad gamtoje glūdi milžiniškas neatskleistas potencialas.
Šiuolaikiniai fitoterapiniai preparatai gaminami moderniausiose laboratorijose, kuriose jie kruopščiai ištiriami ir standartizuojami, t.y. suvienodinamas vaistingųjų augalų kiekis kiekvienoje preparato dozėje. Taip liaudies medicinai suteikiamas tvirtas mokslinis pagrindas. “Pharmaton” ženšenio ekstraktas gaminamas griežtai kontroliuojant augalų priežiūrą ir augimo procesą. Nuėmus ženšenio derlių, šaknys nuvalomos ir džiovinamos saulėje. Vėliau jos patikrinamos mikrobiologiškai, ar nėra mielių, pelėsių grybelio bei kitų bakterijų, atliekami kiti chromatografiniai tyrimai, apsaugantys žaliavą nuo galimų nuodingų medžiagų. Po to gautame ekstrakte suvienodinama vaistingųjų medžiagų koncentracija. Šio kruopštaus proceso pabaigoje gaunamas vaistinis preparatas, kurio kiekvienas lašelis ar kapsulė turi vienodą vaistingųjų medžiagų kiekį, - tuo ne visada gali pasigirti kitų firmų gaminami ženšenio ekstraktai. Nesvarbu, kur auga vaistingasis augalas, kokios meteorologinės sąlygos ar dirvožemio sudėtis, preparatų gydomosios savybės nesiskirs. Deja, šis naujas metodas visuotinai dar nenaudojamas.


Šveicarų kompanija “Pharmaton” viena pirmųjų pritaikė šį metodą fitofarmacijoje. Savo laboratorijose ji pradėjo gaminti standartizuotą ženšenio ekstraktą G115. Ženšenis pasirinktas neatsitiktinai. Šio augalo gydomosios savybės žinomos jau 4000 metų. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtino, kad jis iš tiesų stimuliuoja žmogaus imuninę sistemą, didina atsparumą stresui ir išsekimui, geriau aprūpina ląsteles deguonimi, padidina fizinį aktyvumą. Šios savybės lėmė, kad ženšenio šaknis nuo seno vadinama “gyvybės šaknimi”, suteikiančia organizmui gyvybinės energijos. Tad neatsitiktinai mokslininkai susidomėjo galimybėmis patobulinti ir pritaikyti šio augalo savybes gydant tokius negalavimus, kaip šiuolaikinį žmogų vis dažniau kamuojantį stresą ir nuovargį, sutrikusį jo dienos bei maitinimosi ritmą. Suprantama, taip sekinamas, žmogaus organizmas negali ilgai likti tvirtas bei atsparus - pirmiausia silpnėja koncentracija, mažėja ištvermingumas. Jei į šiuos signalus rimtai neatsižvelgiama, atsiranda rimtesnių sutrikimų - greitai mažėja gyvybingumas, organizmas silpsta, ryškėja senėjimo požymiai. Būtent todėl organizmui reikia laiku duoti gyvybiškai svarbių statybinių medžiagų. Ir čia į pagalbą ateina fitoterapija.
Pasitelkusi ženšenio ekstraktą G115, ta pati Šveicarijos kompanija “Pharmaton” sukūrė unikalų preparatą Geriavit Pharmaton. Šiame preparate pavyko sujungti šiuolaikinės farmacijos pasiekimus ir laiko patikrintą senovės išmintį. Geriavit Pharmaton - tai vaistas, kuriame jau minėtas ženšenio ekstraktas G115 yra derinamas su dar 27 elementais - tai įvairūs mineralai, vitaminai ir mikroelementai. Būtent tokia visapusiška preparato sudėtis leidžia kelis kartus padidinti išsekinto organizmo gyvybingumą, sustiprinti imuninę sistemą, padidinti atsparumą stresui ir nuovargiui. Šis preparatas ypač padeda daug dirbantiems ir tiems, kurių gyvenimo bei mitybos ritmas sutrikęs.
Klinikiniai tyrimai akivaizdžiai įrodė, kad Geriavit Pharmaton pastebimai pagerina mokymosi ir intelektualinį pajėgumą, vyresnių žmonių fizinę ir psichinę būklę, skatina organizmui reikalingų medžiagų gamybą sveikimo metu, gerina sportininkų fizinį pajėgumą. Šis vaistas rekomenduotinas pagyvenusiems žmonėms, kurių darbas ir gyvenimo tempas reikalauja ištvermės, viršijančios jų psichines ir fizines galimybes.
Taigi, jei jaučiatės pavargę ir nuolat kamuojami įvairių stresų ir iki šiol nežinojote, kas yra fitoterapija, ar abejojote jos veiksmingumu, Geriavit Pharmaton preparatas jus akivaizdžiai įtikins, kad gyvenimas vis dar gali tapti spalvingesnis, ir net amžius tam ne kliūtis. Reikia įrodymų? Puiki išvaizda, dar puikesnė savijauta ir padidėjęs gyvybingumas - argi tai ne įrodymas?

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai