Sąnarių skausmas. Kaip jį nuslopinti ir išvengti šalutinio vaistų poveikio?

Kodėl žmonėms skauda sąnarius?


Trečdalis civilizuoto pasaulio skundžiasi sąnarių skausmais. Pagrindinė skausmų priežastis vyresniame amžiuje - kremzlės susidėvėjimas, t.y. vadinamoji artrozė arba osteoartritas. Tačiau nemaža dalis pacientų jaučia ne tik sąnario, bet ir aplinkinių sričių skausmą. Tai gali būti raiščių, sausgyslių, raumenų ligos, neretai kojų skausmus sukelia stuburo degeneraciniai pokyčiai (“ataugos”). Vidaus ligos, nervų sistemos ir kitos ligos gali sukelti sąnarių negalavimus.
Traumos sukelia ūminius skausmus, kurie gali tapti lėtiniai ir pasikartojantys. Ilgalaikis pasikartojantis skausmas būdingesnis lėtinėms reumatinėms ligoms - osteoartritui, sąnarių uždegimui, sąnarį sudarančių minkštųjų audinių pokyčiams.
Šiuo metu ieškoma priežasčių tiriant genetinį kodą, kuris galėtų nulemti šių ligų pasireiškimą.
 

Ar įmanoma to išvengti ir kaip?


Sąnario trauma yra pradinis sąnarių negalavimus paskatinantis veiksnys, tačiau dažniausiai mes susiduriame su nedidelėmis traumomis. Tai minimalios sąnario perkovos įvairiausio fizinio aktyvumo metu. Todėl dirbantieji fizinį darbą vyresnio amžiaus žmonės dažnai skundžiasi kelių, klubų skausmais.
Taisyklinga laikysena, perkrovų išvengimas, nuolatinis fizinis aktyvumas (rytinė mankšta) turėtų sumažinti sąnarių pažeidimo galimybę.
Pažeistas ligos sąnarys turi būti tausojamas, bet ramybė turi būti derinama su saikingu judėjimu. Nejudantis sąnarys sustingsta, todėl judesys tolygus gydymui.
 

Kaip tą skausmą nuslopinti?


Skausmas - tai požymis, kad jūsų organizme kažkas negerai, tačiau, žinant savo negalavimo priežastis, skausmą būtina slopinti. Vaistai - tik dalis mums prieinamų priemonių. Liaudyje paplitę įvairių skausmo malšinimo priemonių, kurios tradicinės medicinos nėra ištirtos ir rekomenduojamos.
Šaltis tinka pirmomis paromis po traumos, vėliau tinka šiluma. Procedūros gali būti kartojamos kelis kartus. Skaudamam sąnariui rekomenduojama suteikti ramybę, bet, kaip jau minėjau, nedidelė mankšta tokiam sąnariui - tik į naudą.


Kai skauda kojų sąnarius, naudokite lazdelę, specialius ramentus, kuriuos galima įsigyti ortopedijos prekėse.
Fizioterapijos procedūros, kurias paskiria gydytojas esant sąnarių pažeidimui, sumažina uždegimą, raumenų įtempimą ir sukelia kitus pokyčius, mažinančius audinių skausmus.
 

Ar tiesa, kad vaistai turi daug nepageidaujamų poveikių? Kokių?


Vis tiktai dažniausiai griebiamasi medikamentų, kurie vartojami ypač plačiai. Daugelis žino, kad vaistai nuo skausmo “gadina skrandį”. Tai vadinama šalutiniu arba nepageidaujamu vaistų poveikiu. Skrandžio negalavimai gali būti labai rimti (kraujavimas). Kepenų ir inkstų pažeidimas būna labai retai.
 

Ar yra vaistų, kurie neturi tokio nepageidaujamo poveikio, kaip senieji?


Šiuo metu yra daug vaistų skausmui malšinti.
JAV plačiai vartojamas paracetamolis, po 1g, 1 ar 2 kartus per dieną, pas mus jis dažniau vartojamas gripo sukeltiems simptomams mažinti.
Naujos kartos medikamentai - celekoksibas, rofekoksibas bei etorikosibas pasižymi stipriu nuskausminamuoju poveikiu ir saugumu skrandžiui bei širdžiai. Jie paprastai vartojami kartą per parą.
Tepalai tinka sausgyslių, raiščių ligų sukeltiems skausmams malšinti. Vaistinėse rasite didelę jų pasiūlą, poveikis paprastai būna vienodas. Jie saugūs, tačiau kartais gali dirginti odą.
Vaistai leidžiami į sąnarius patyrusių specialistų ir parenkami pagal konkrečios ligos pobūdį. Šiais medikamentais piktnaudžiauti negalima, nors daliai jie labai padeda.
Tradiciniai vaistai nuo uždegimo ir skausmo - vieni plačiausiai vartojamų medikamentų, bet jų vartojimas turėtų būti derinamas su specialistais.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

KCABbRDEuZbKzDzj
2012-02-24 10:46
I never thought I would find such an eevrdyay topic so enthralling!
Eva
2010-11-21 19:27
Sveiki, turiu problemą. Mano mamai labai blogai su kojų sąnariais. Ji šią problemą turi apie kelis metus. Šiuo metu (apie kokius du mėn.) visą tai paaštrėjo: negali beveik vaiksčioti, nieko daryti savarankiškai, geria daug įvairių vaistų, leidžia vaistus ir nieko nepadeda. Gydytojai sako, kad reikia daryti operaciją, bet mama dar yra labai jauna jai yra tik 43 metai juk jai visas gyvenimas prieš akis. O po operacijos juk reikia daug laiko, kad grįžtum į normalų ir pilnavertį gyvenimą. Patarkite, ką daryti? (patarkite į el.paštą)Nes matyti, kad mylimai mamai yra blogai ir negalima jai padėti - tai nepakeliame.
Laima
2009-04-10 19:49
hm, as galvojau, kad fastum tik sumusimams ir smulkioms traumoms gydyti, mat greitai isigeria. O ka dar galima juo gydyti?
isbandziusi
2009-02-03 17:13

Aš tokių problemų neturiu, bet mano mamai labai padėjo gelis ”fastum gel”. Pavartojus apie savaite, dingo visi sanariu skausmai.
braske
2009-02-02 18:40
Kad nereiktu gadinti skrandzio visokiais vaistais, ismeginkit ”fastum gel”, as ji pastoviai perku savo uosvenei, kuriai labai jis patinka, numalsina skausmus.
Romualdas
2007-11-30 11:52
Man peciu sanariu skausma stipriai sumazino manksta,kuria darau ryte puse valandos,o kartais ir diena.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai