Kaip palengvinti ir pagreitinti pieninių dantukų dygimo procesą?

Pieninių dantukų dygimas – ir džiugus, ir daugumai šeimų gana sudėtingas laikotarpis. Todėl pateikiame Jums 7 paprastus, bet genialius patarimus, kurie, tikime, padės palengvinti sudėtingą laikotarpį:

 

1) Skirkite vaikui daugiau dėmesio – kartais mažyliams tereikia daugiau šilumos ir meilės. Kūno (odos-odos) kontaktas ramina ir malšina skausmą. Tai – geriausias vaistas, kuris visiškai nemokamas ir... visuomet saugus!

 

2) Pasitelkite šalčio terapiją – puikiai tiks atšaldyti silikoniniai žiedai ar specialūs kramtymo žaislai su rezervuarais skysčiui, kurį galima atšaldyti šaldytuve. Šaltis malšina uždegimą ir su juo susijusius simptomus, pavyzdžiui, dantenų skausmą, tinimą, paraudimą, jautrumą.

 

3) Pamasažuokite jautrias dantenas – kruopščiai nusiplaukite rankas šaltus vandeniu ir vėsiu pirštu masažuokite dantenas. Masažas atliekamas sukamaisiais judesiais, vis švelniai spustelint dantenas. Galima naudoti silikoninius antpirščius. Masažas naudingas tik tuomet, kai mažyliui jis teikia malonumą. Jei sukamieji judesiai ir spustelėjimai kūdikiui kelia tik dar didesnį diskomfortą, tuomet šios procedūros geriau atsisakyti.

 

4) Rinkitės specialias medicinos priemones, skirtas palengvinti dėl dygstančių dantukų atsirandantį diskomfortą - namuose, kuriuose auga mažylis, tikrai verta turėti unikalios ir saugios sudėties Anaftin Baby gelį dygstant dantukams. Tai biolipnus, malonaus bananų skonio gelis. Jis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Šią medicinos priemonę galima įsigyti daugumoje vaistinių – dėl išsamesnių jos naudojimo instrukcijų būtinai pasitarkite su vaistininku.

 

5) Miegokite su vaiku, kai tik galite – suprantame, kad naktys gali būti bemiegės, tad naudokitės proga ir nusnūskite su vaiku dienos metu, jei tik tai įmanoma. Taip turėsite daugiau jėgų, kurių prireiks rūpinantis diskomfortą patiriančiu, irzliu ir maisto atsisakančiu mažyliu.  

 

6) Dažniau duokite skysčių – vėsesni (tačiau jokiais būdais ne per šalti) skysčiai padės malšinti uždegimą ir užtikrins reikiamą mažylio organizmo hidrataciją. Krūtimi maitinamus kūdikius rekomenduojama dažniau žindyti, nes tai padeda nusiraminti ir išvengti pavojingos organizmo dehidratacijos.

 

7) Jei reikia, kreipkitės į gydytoją – nors mažylio dantenos paraudusios, o jis graužia viską, kas tik atsiranda po ranka, tai dar nereiškia, kad užsitęsęs verksmingumas, irzlumas, nedidelis karščiavimas, sloga ar kosulys išsivystė būtent dėl dantų dygimo. Tokie ir panašūs simptomai gali atsirasti dėl daugybės priežasčių. Taigi jei kyla kokių nors abejonių ar dantų dygimas toks sudėtingas, kad vaikelis nei valgo, nei geria skysčių, nei miega – kreipkitės į gydytoją ir jis patars, ką tokiu atveju daryti. Galbūt laikinai teks pavartoti skausmą ir uždegimą malšinančių vaistinių preparatų, kurie visiškai saugūs, jei vartojami saugiomis dozėmis ir tik esant būtinybei.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai