Ligą sukelia vienas iš daugelio grybelio Candida rūšių. Dažniausiai moters lyties organuose randamas baltasis balkšvagrybis (Candida albicans). Jis nustatomas makšties išskyrose 10–20 proc. sveikų moterų ir iki 40 proc. nėščiųjų. Per pastarąjį dešimtmetį Candida non-albicans sukeltų ligos atveju padaugėjo nuo 9,9 iki 21,3 proc. Dažniausiai aptinkami grybai yra Candida glabrata ir Candida tropicalis. Jų dažniau pasitaiko vyresnėms nei 35 metų amžiaus moterims.
Manoma, kad kandidozinio vaginito sukėlėjų pasikeitimui įtakos galėjo turėti gydymas trumpais kartotiniais imidazolų kursais, kurie veikė C. albicans, tačiau neišnaikindavo atsparesnių gydymui C. non-albicans rūšių.
Grybelių dažnai randama virškinamajame trakte, daugiau nei 50 proc. sveikų moterų jų yra burnoje, tiesiojoje žarnoje ir makštyje. Visose vietose randama net 88 proc. tos pačios rūšies grybelių. Tai rodo, kad žarnynas gali būti šių mikroorganizmų rezervuaras, iš kurio jie, patekę į makštį, vėl sukelia vaginitą net tada, kai sėkmingai išgydoma pirmą kartą.
Taip, ir ne vienas.
• Nėštumas. Nėštumo metu keičiasi hormonų ir makšties glikogeno kiekis.
• Antibiotikų terapija. Plataus veikimo spektro antibiotikai, ypač tetraciklinų grupės, keičia natūralią makšties ir žarnyno mikrofloros sudėtį.
• Nekontroliuojamas cukrinis diabetas.
• Vaistų, slopinančių imunitetą (ypač ląstelinį), vartojimas.
• Didelės estrogenų dozės – kai kuriuose geriamuosiuose kontraceptikuose.
• Sintetinis apatinis trikotažas ir aptempti drabužiai (šis veiksnys padidina riziką susirgti makšties kandidoze net 2 kartus!).
Ryškiausias kandidozės simptomas yra niežulys. Jis gali būti įvairaus intensyvumo ir prasideda dažniausiai savaitę prieš mėnesines. Jei vargina stiprus niežulys, išorinių lytinių organų ir tarpvietės oda dažnai būna nukasyta, paraudusi, patinusi. Moteris skundžiasi graužimu ar deginimu pasišlapinus ar po lytinių santykių, dažnai makšties sausumu. Makšties gleivinė būna paraudusi. Kandidozei būdingos bekvapės „varškinės“ išskyros, prilipusios prie makšties sienelių, kurių dažniau būna nėščioms moterims.
Galutinei ligos diagnozei patvirtinti tiriamas moters makšties išskyrų pH ir paimamas tepinėlis. Sergant kandidoze makšties išskyrų pH paprastai būna mažiau nei 4,5, o tepinėlyje matyti grybų micelių arba sporų.
Nėra įrodytas kurios nors vaisto formos privalumas. Gydymo parinkimas priklauso nuo paciento prioritetų ir finansinių galimybių. Vietinio ir sisteminio gydymo būdo efektyvumas iš esmės nesiskiria. Nors gydymo veiksmingumas priklauso nuo suvartotos bendros vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės, kai kurios ligos formos daro įtaką gydymo trukmės pasirinkimui. Skiriamos dvi makšties kandidozės formos:
Nekomplikuota makšties kandidozė. Ją sukelia grybelis Candida albicans, infekcija kartojasi rečiau nei 3 kartus per metus, kai moters imunitetas normalus, nenusilpęs (dėl ligų, vaistų ir kt.). Ligos klinika nesunki, eiga neaudringa. Šiuo atveju galima gydyti trumpaisiais gydymo kursais (1–3 dienų).
Komplikuota kandidozė. Laikomi tie atvejai, kai to paties sukėlėjo sukeltas vaginitas pasikartoja tris ir daugiau kartų per metus, kai ligą sukelia Candida non-albicans, esant sunkiems simptomams ir audringai ligos eigai. Taip pat visų nėščiųjų ir moterų, kurių imunitetas nusilpęs, kandidoziniai vaginitai, neatsižvelgiant į simptomų sunkumą, ligos eigą ir pasikartojimo dažnį, priskiriami komplikuotos kandidozės kategorijai. Komplikuotai kandidozei gydyti negalima skirti trumpųjų gydymo kursų, gydymas turi tęstis ne trumpiau kaip 7 dienas.
Nistatinas buvo pats populiariausias vaistas nuo kandidozės iki 1974 metų, kol klinikinėje praktikoje nebuvo leidžiama skirti imidazolų derivatų. Šio gydymo efektyvumas siekė 80–90 proc., tačiau ilgas gydymo kursas buvo nepatogus, ir ne visos pacientės jį užbaigdavo. Pradėjus vietiškai vartoti imidazolus, jie išpopuliarėjo dėl trumpesnių gydymo kursų, didesnio veiksmingumo (85–95 proc.) ir retesnių ligos atkryčių (21 proc.). Gydymo veiksmingumas labiau priklauso nuo bendros suvartotos vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės. Sisteminio gydymo preparatai puikiai pasiekia giliuosius makšties gleivinės sluoksnius bei žarnyną – rezervuarus, iš kur dažniausiai makšties kandidozė recidyvuoja.
Makšties kandidozę gydant sisteminio poveikio preparatais, dažniausiai skiriama flukonazolio. Jis yra veiksmingas ir saugus medikamentas. Flukonazolis veikia ne tik visus makšties gleivinės sluoksnius bei grybelio šaltinius kituose organuose, bet išsiskiria ir į makšties sekretą. Patekęs į makšties sekretą, jis veikia kaip vietinio poveikio medikamentai (žvakutės, kremai). Tai, kad pacientė gali suvartoti flukonazolio bet kuriuo paros metu ir jo poveikis pastebimas greitai (kandidozės simptomai sumažėja jau pirmos paros pabaigoje), yra šio preparato privalumas. Gydymas flukonazoliu yra saugus – didžiausia vaisto dalis pasišalina pro inkstus ir tik labai nedidelis jo kiekis metabolizuojamas kepenyse. Jis nesąveikauja su kitais vaistais, gali būti skiriamas net naujagimiams nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Skiriant sisteminį gydymo kursą kitais preparatais, ypač ketokonazoliu, būtina informuoti pacientę apie hepatotoksinį medikamentų poveikį ir visada ištirti kepenų funkciją, kai gydoma keletą mėnesių. Geriamųjų vaistų nuo grybelio negalima skirti nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms motinoms.
Kaip papildoma priemonė lyties organų kandidozei gydyti gali būti vartojamas ir benzidamino hidrochloridas – nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, turintis ne tik uždegimą slopinantį, bet ir nuskausminamąjį bei antiseptinį poveikį. Nedidelėmis koncentracijomis benzidaminas C. albicans veikia fungistatiškai, didesnėmis – fungicidiškai.
Įvertinus vaistų poveikį ir efektyvumą, sisteminiam gydymui dažniausiai skiriama šių triazolų grupės vaistų:
Flukonazolio (Diflucan, Mycosyst, Mycomax) kaps. 150 mg – vieną kartą arba 2 kartus kas 3 dienas.
Itrakonazolio (Orungal) – po 200 mg 2 kartus per dieną, vieną dieną, arba 200 mg kartą per dieną, 3 dienas.
Ketokonazolio (Nizoral) – 200 mg kartą per dieną, 5 dienas.
Šiuolaikiniai vietinio poveikio preparatai makšties kandidozei gydyti veikia greitai ir efektyvumu nė kiek nenusileidžia sisteminiams vaistams. Tačiau, jei jie nepadeda, vertėtų nepamiršti ir ilgus dešimtmečius vartoto ir dabar praktiškai užmiršto 1 proc. vandeninio genciano violeto tirpalo. Nors vietinis gydymas šiuo tirpalu nepatogus (nudažo apatinį trikotažą ir odą bei gleivines), bet pakankamai veiksmingas – pasveikstama 2–3 kartus patepus tirpalu makštį ir išorinius lyties organus kas 3–4 dienas. Tačiau pats tirpalas gali sukelti cheminį sudirginimą, todėl turi būti vartojamas gydytojui prižiūrint.
Galima paminėti ir boro rūgšties kapsules. Jos taip pat gali padėti, ypač gydant C. non-albicans sukeltą makšties uždegimą, tačiau jas vartoti nėra patogu, o gydymo kursas ilgas (600 mg makšties kapsulės 2 kartus per dieną, 14 dienų).
Šiandien populiariausi vietinio poveikio preparatai yra azolų grupės medikamentai. Iš šios grupės vaistų Candida non-albicans veikia vienintelis Lomexin.
Vietiniam gydymui gali būti skiriama:
Polieninų antibiotikų. Nistatino vag. tab. po 100 000 TV kartą per dieną, 14 dienų
Sintetinių imidazolų:
Klotrimazolio – 7–14 d. kursas.
Mikonazolio (Gyno-Daktarin) – 1–7 d. kursas.
Isokonazolio (Gyno-Travogen) – 1–3 d. kursas.
Ekonazolio (Gyno-Pevaryl) 1–3 d. kursas.
Fentikonazolio (Lomexin) – 1–3 d. kursas.
Dauguma preparatų sėkmingai išgydo šią infekciją, tik gydymo kursas turi būti ilgesnis. Skiriama vietinio poveikio azolų grupės makšties preparatų 7–14 dienų ar geriamojo flukonazolio po 150 mg 2 kartus kas 3 dienas.
Ir trumpalaikiams gydymo kursams skirti vietinio poveikio medikamentai gali būti vartojami kartotinėms infekcijoms gydyti, tik gydymo kursas neturi būti trumpesnis nei 7 dienos (pvz.: Lomexin 2 trijų dienų gydymo kursai su 1 dienos pertrauka tarp jų). Ilgalaikei besikartojančių infekcijų profilaktikai rekomenduojama skirti vietinio poveikio azolų 3 d. kursą prieš kiekvienas mėnesines arba po jų.
Taip pat skirti geriamųjų vaistų:
Flukonazolio – 150 mg gerti mėnesinių metu arba kartą per savaitę.
Ketokonazolio – 100 mg gerti kartą per dieną.
Itrakonazolio – 100 mg gerti kas antrą dieną.
Gydymo trukmė – 6 mėn.
Ilgalaikė infekcija nualina organizmą tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kaip tinkamai suderinti gydymą su kitomis priemonėmis?
Besikartojančios makšties kandidozės atveju būtina taikyti šiuos gydymo principus:
• Neskirti jokių specifinių antimikrobinių medikamentų, kai nėra indikacijų.
• Vengti bet kokių mechaninių, cheminių dirgiklių, maisto, ir aplinkos alergenų.
• Stiprinti imunitetą, skirti vitaminų, mikroelementų.
• Nutraukti geriamųjų kontraceptikų vartojimą.
• Gydant antibiotikais visada skirti kandidozės profilaktikai vieną iš vietinio ar sisteminio poveikio medikamentų.
• Aktyviuoju ligos periodu gydyti ir partnerį.
• Suteikti psichologinę pagalbą pacientei ir partneriui.
• Pakartotinai ištirti kiekvieno paūmėjimo metu.
• Patarti nedėvėti aptemptų sintetinių drabužių.
• Patarti mažiau vartoti pieno produktų, dirbtinių saldiklių, cukraus.
Taip, pasikartojančių kandidozių profilaktikai skiriamas ir jau minėtas profilaktinis gydymas 6 mėnesius, ir kitos nemedikamentinės profilaktinės priemonės. Rekomenduojama:
• Dėvėti medvilninį apatinį trikotažą.
• Nenaudoti tamponų ir įklotų.
• Gydyti sisteminę ligą (jei yra).
• Neskirti trumpalaikių gydymo kursų.
Ir dar: neracionalus vaistų vartojimas skatina rezistentiškų (atsparių) grybelio formų atsiradimą, todėl tinkamai gydyti yra labai svarbu.
Naudinga nuoroda: [url="http://www.efarma.lt/moteru-sveikata"url]http://www.efarma.lt[/a]
Taip, ir ne vienas.
• Nėštumas. Nėštumo metu keičiasi hormonų ir makšties glikogeno kiekis.
• Antibiotikų terapija. Plataus veikimo spektro antibiotikai, ypač tetraciklinų grupės, keičia natūralią makšties ir žarnyno mikrofloros sudėtį.
• Nekontroliuojamas cukrinis diabetas.
• Vaistų, slopinančių imunitetą (ypač ląstelinį), vartojimas.
• Didelės estrogenų dozės – kai kuriuose geriamuosiuose kontraceptikuose.
• Sintetinis apatinis trikotažas ir aptempti drabužiai (šis veiksnys padidina riziką susirgti makšties kandidoze net 2 kartus!).
Ryškiausias kandidozės simptomas yra niežulys. Jis gali būti įvairaus intensyvumo ir prasideda dažniausiai savaitę prieš mėnesines. Jei vargina stiprus niežulys, išorinių lytinių organų ir tarpvietės oda dažnai būna nukasyta, paraudusi, patinusi. Moteris skundžiasi graužimu ar deginimu pasišlapinus ar po lytinių santykių, dažnai makšties sausumu. Makšties gleivinė būna paraudusi. Kandidozei būdingos bekvapės „varškinės“ išskyros, prilipusios prie makšties sienelių, kurių dažniau būna nėščioms moterims.
Galutinei ligos diagnozei patvirtinti tiriamas moters makšties išskyrų pH ir paimamas tepinėlis. Sergant kandidoze makšties išskyrų pH paprastai būna mažiau nei 4,5, o tepinėlyje matyti grybų micelių arba sporų.
Nėra įrodytas kurios nors vaisto formos privalumas. Gydymo parinkimas priklauso nuo paciento prioritetų ir finansinių galimybių. Vietinio ir sisteminio gydymo būdo efektyvumas iš esmės nesiskiria. Nors gydymo veiksmingumas priklauso nuo suvartotos bendros vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės, kai kurios ligos formos daro įtaką gydymo trukmės pasirinkimui. Skiriamos dvi makšties kandidozės formos:
Nekomplikuota makšties kandidozė. Ją sukelia grybelis Candida albicans, infekcija kartojasi rečiau nei 3 kartus per metus, kai moters imunitetas normalus, nenusilpęs (dėl ligų, vaistų ir kt.). Ligos klinika nesunki, eiga neaudringa. Šiuo atveju galima gydyti trumpaisiais gydymo kursais (1–3 dienų).
Komplikuota kandidozė. Laikomi tie atvejai, kai to paties sukėlėjo sukeltas vaginitas pasikartoja tris ir daugiau kartų per metus, kai ligą sukelia Candida non-albicans, esant sunkiems simptomams ir audringai ligos eigai. Taip pat visų nėščiųjų ir moterų, kurių imunitetas nusilpęs, kandidoziniai vaginitai, neatsižvelgiant į simptomų sunkumą, ligos eigą ir pasikartojimo dažnį, priskiriami komplikuotos kandidozės kategorijai. Komplikuotai kandidozei gydyti negalima skirti trumpųjų gydymo kursų, gydymas turi tęstis ne trumpiau kaip 7 dienas.
Nistatinas buvo pats populiariausias vaistas nuo kandidozės iki 1974 metų, kol klinikinėje praktikoje nebuvo leidžiama skirti imidazolų derivatų. Šio gydymo efektyvumas siekė 80–90 proc., tačiau ilgas gydymo kursas buvo nepatogus, ir ne visos pacientės jį užbaigdavo. Pradėjus vietiškai vartoti imidazolus, jie išpopuliarėjo dėl trumpesnių gydymo kursų, didesnio veiksmingumo (85–95 proc.) ir retesnių ligos atkryčių (21 proc.). Gydymo veiksmingumas labiau priklauso nuo bendros suvartotos vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės. Sisteminio gydymo preparatai puikiai pasiekia giliuosius makšties gleivinės sluoksnius bei žarnyną – rezervuarus, iš kur dažniausiai makšties kandidozė recidyvuoja.
Makšties kandidozę gydant sisteminio poveikio preparatais, dažniausiai skiriama flukonazolio. Jis yra veiksmingas ir saugus medikamentas. Flukonazolis veikia ne tik visus makšties gleivinės sluoksnius bei grybelio šaltinius kituose organuose, bet išsiskiria ir į makšties sekretą. Patekęs į makšties sekretą, jis veikia kaip vietinio poveikio medikamentai (žvakutės, kremai). Tai, kad pacientė gali suvartoti flukonazolio bet kuriuo paros metu ir jo poveikis pastebimas greitai (kandidozės simptomai sumažėja jau pirmos paros pabaigoje), yra šio preparato privalumas. Gydymas flukonazoliu yra saugus – didžiausia vaisto dalis pasišalina pro inkstus ir tik labai nedidelis jo kiekis metabolizuojamas kepenyse. Jis nesąveikauja su kitais vaistais, gali būti skiriamas net naujagimiams nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Skiriant sisteminį gydymo kursą kitais preparatais, ypač ketokonazoliu, būtina informuoti pacientę apie hepatotoksinį medikamentų poveikį ir visada ištirti kepenų funkciją, kai gydoma keletą mėnesių. Geriamųjų vaistų nuo grybelio negalima skirti nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms motinoms.
Kaip papildoma priemonė lyties organų kandidozei gydyti gali būti vartojamas ir benzidamino hidrochloridas – nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, turintis ne tik uždegimą slopinantį, bet ir nuskausminamąjį bei antiseptinį poveikį. Nedidelėmis koncentracijomis benzidaminas C. albicans veikia fungistatiškai, didesnėmis – fungicidiškai.
Įvertinus vaistų poveikį ir efektyvumą, sisteminiam gydymui dažniausiai skiriama šių triazolų grupės vaistų:
Flukonazolio (Diflucan, Mycosyst, Mycomax) kaps. 150 mg – vieną kartą arba 2 kartus kas 3 dienas.
Itrakonazolio (Orungal) – po 200 mg 2 kartus per dieną, vieną dieną, arba 200 mg kartą per dieną, 3 dienas.
Ketokonazolio (Nizoral) – 200 mg kartą per dieną, 5 dienas.
Šiuolaikiniai vietinio poveikio preparatai makšties kandidozei gydyti veikia greitai ir efektyvumu nė kiek nenusileidžia sisteminiams vaistams. Tačiau, jei jie nepadeda, vertėtų nepamiršti ir ilgus dešimtmečius vartoto ir dabar praktiškai užmiršto 1 proc. vandeninio genciano violeto tirpalo. Nors vietinis gydymas šiuo tirpalu nepatogus (nudažo apatinį trikotažą ir odą bei gleivines), bet pakankamai veiksmingas – pasveikstama 2–3 kartus patepus tirpalu makštį ir išorinius lyties organus kas 3–4 dienas. Tačiau pats tirpalas gali sukelti cheminį sudirginimą, todėl turi būti vartojamas gydytojui prižiūrint.
Galima paminėti ir boro rūgšties kapsules. Jos taip pat gali padėti, ypač gydant C. non-albicans sukeltą makšties uždegimą, tačiau jas vartoti nėra patogu, o gydymo kursas ilgas (600 mg makšties kapsulės 2 kartus per dieną, 14 dienų).
Šiandien populiariausi vietinio poveikio preparatai yra azolų grupės medikamentai. Iš šios grupės vaistų Candida non-albicans veikia vienintelis Lomexin.
Vietiniam gydymui gali būti skiriama:
Polieninų antibiotikų. Nistatino vag. tab. po 100 000 TV kartą per dieną, 14 dienų
Sintetinių imidazolų:
Klotrimazolio – 7–14 d. kursas.
Mikonazolio (Gyno-Daktarin) – 1–7 d. kursas.
Isokonazolio (Gyno-Travogen) – 1–3 d. kursas.
Ekonazolio (Gyno-Pevaryl) 1–3 d. kursas.
Fentikonazolio (Lomexin) – 1–3 d. kursas.
Dauguma preparatų sėkmingai išgydo šią infekciją, tik gydymo kursas turi būti ilgesnis. Skiriama vietinio poveikio azolų grupės makšties preparatų 7–14 dienų ar geriamojo flukonazolio po 150 mg 2 kartus kas 3 dienas.
Ir trumpalaikiams gydymo kursams skirti vietinio poveikio medikamentai gali būti vartojami kartotinėms infekcijoms gydyti, tik gydymo kursas neturi būti trumpesnis nei 7 dienos (pvz.: Lomexin 2 trijų dienų gydymo kursai su 1 dienos pertrauka tarp jų). Ilgalaikei besikartojančių infekcijų profilaktikai rekomenduojama skirti vietinio poveikio azolų 3 d. kursą prieš kiekvienas mėnesines arba po jų.
Taip pat skirti geriamųjų vaistų:
Flukonazolio – 150 mg gerti mėnesinių metu arba kartą per savaitę.
Ketokonazolio – 100 mg gerti kartą per dieną.
Itrakonazolio – 100 mg gerti kas antrą dieną.
Gydymo trukmė – 6 mėn.
Ilgalaikė infekcija nualina organizmą tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kaip tinkamai suderinti gydymą su kitomis priemonėmis?
Besikartojančios makšties kandidozės atveju būtina taikyti šiuos gydymo principus:
• Neskirti jokių specifinių antimikrobinių medikamentų, kai nėra indikacijų.
• Vengti bet kokių mechaninių, cheminių dirgiklių, maisto, ir aplinkos alergenų.
• Stiprinti imunitetą, skirti vitaminų, mikroelementų.
• Nutraukti geriamųjų kontraceptikų vartojimą.
• Gydant antibiotikais visada skirti kandidozės profilaktikai vieną iš vietinio ar sisteminio poveikio medikamentų.
• Aktyviuoju ligos periodu gydyti ir partnerį.
• Suteikti psichologinę pagalbą pacientei ir partneriui.
• Pakartotinai ištirti kiekvieno paūmėjimo metu.
• Patarti nedėvėti aptemptų sintetinių drabužių.
• Patarti mažiau vartoti pieno produktų, dirbtinių saldiklių, cukraus.
Taip, pasikartojančių kandidozių profilaktikai skiriamas ir jau minėtas profilaktinis gydymas 6 mėnesius, ir kitos nemedikamentinės profilaktinės priemonės. Rekomenduojama:
• Dėvėti medvilninį apatinį trikotažą.
• Nenaudoti tamponų ir įklotų.
• Gydyti sisteminę ligą (jei yra).
• Neskirti trumpalaikių gydymo kursų.
Ir dar: neracionalus vaistų vartojimas skatina rezistentiškų (atsparių) grybelio formų atsiradimą, todėl tinkamai gydyti yra labai svarbu.
Naudinga nuoroda: [url="http://www.efarma.lt/moteru-sveikata"url]http://www.efarma.lt[/a]
Bakterinė vaginozė (BV) yra viena dažniausių makšties infekcijų, pasireiškianti ne tik nėštumo metu, bet ir per visą moters reprodukcinį laikotarpį. Vienai iš 10 moterų bakterinė vaginozė pasireiškia bent kartą per gyvenimą, o nėštumo metu – 10-30 proc. nėščiųjų. Net ir neturinčioms jokių skundų moterims šis sutrikimas nustatomas 40-50 proc. atvejų. Bakterinė vaginozė lytiniu būdu neplinta, tačiau ji gali būti susijusi ir su lytiniu aktyvumu....
Skaityti daugiauKodėl atsiranda strijos? Kaip išvengti šių randus primenančių odos pakitimų? Kokie naujausi strijų gydymo metodai nėštumo metu? Apie tai kalbamės su Sabonio sporto klubo grožio salono kosmetologe Jolanta Babravičiene ir 2-osios Kauno klinikinės ligoninės dermatovenerologe Daiva Staniene....
Skaityti daugiauMenstruacijų metu moteriai ypač svarbu jaustis patogiai. Nuo pasirinktų higienos priemonių gali priklausyti ne tik fizinė ar psichologinė savijauta, bet ir sveikata, mat netinkamos ar neteisingai naudojamos priemonės gali sukelti net ligas. ...
Skaityti daugiauVaikai į pasaulį turėtų ateiti tik laukiami, deja... vieni gimdo nelaukiamus, kiti laukia ir niekaip negali susilaukti kūdikio. Pradėtos ir laukiamos gyvybės nutrūkimas - didžiulė tragedija kiekvienai moteriai ir šeimai, deja, neretai šios tragedijos kartojasi......
Skaityti daugiauAntakiai – daug reiškianti mūsų grožiui veido dalis. Sunku įsivaizduoti gražų veidą be antakių. Būtent antakiai suteikia bruožams išraiškingumo, taigi ir jų priežiūrai reikia skirti pakankamai dėmesio. Nuo seniausių laikų kito antakių mados: vienu metu gražiais buvo laikomi tankūs ir vešlūs antakiai, kitu – netgi siūlo plonumo. Dabar linkstama prie natūralios formos, tačiau tai nereiškia, kad jų nereikia tvarkyti. O kaip tai daryti taisyklingai, klausėme manikiūrininkės Kristinos Nejutės, gražinančios savo klientes „Energie Fitness for Women" Londone....
Skaityti daugiauKrūties vėžys yra dažniausia Lietuvos moterų onkologinė liga. Kasmet Lietuvoje krūties vėžiu suserga apie 1200 moterų. Palyginti su kitomis šalimis, tai aukštas sergamumo lygis. Liga sėkmingai gydoma, kai ji yra pradinių stadijų, tad labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti. Tą padaryti galima atliekant mamografiją – daug anksčiau nei apčiuopos būdu (kai jau būna audinių sukietėjimų). Plačiau apie mamografiją pasakoja Medicinos diagnostikos centro gydytojas radiologas Vaidotas MORKVĖNAS....
Skaityti daugiauAtšalus orams, mūsų oda jautriau reaguoja į temperatūros svyravimus, pasidaro mažiau atspari šalčiui. Oda tampa sausa, trūkinėja, nespėja prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų. Kaip padėti odai, kai lauke šalta ir drėgna, o namuose – šilta ir sausa? Apie tai pasakoja V6Į Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos klinikos vedėja Jolanta Urbštienė....
Skaityti daugiauAntsvoris ir celiulitas (poodžio riebalinio audinio pokyčiai, dėl kurių oda primena „apelsino žievę“ ar, vėlesnių stadijų, - „dygsniuotą antklodę“) dažnai yra susiję. Tačiau tai nėra taisyklė. Celiulitas gali atsirasti ir lieknoms moterims. ...
Skaityti daugiauDeja, bet metai grožiui negailestingi: oda praranda elastingumą, glotnumą, stangrumą, atsiranda kūną bjaurojanti „apelsino žievelė“. Jeigu jums nepasisekė, ir jūs jau aptikote celiulitą, verta žinoti – metams bėgant jis progresuos, taps vis matomesnis. Šis faktas turėtų paskatinti imtis kokių nors veiksmų. Galima pasitarti su draugėmis arba apsilankyti interneto svetainėse. Tačiau ar verta bandyti viską iš eilės? Gal geriau iš karto griebtis veiksmingiausio? Pataria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jolanta VERSEKIENĖ....
Skaityti daugiauNėštumas moters organizmui yra didelis krūvis. Keičiasi kūnas ir psichologija, tačiau šie pokyčiai yra natūralūs. Taip ir turi būti. Moterų baimės atsiranda dėl nežinojimo. Labai svarbu, kad moteris žinotų, ko ji gali laukti ir tikėtis nėštumo metu. Išankstinis žinojimas apsaugos nuo nereikalingų baimių. Skirtingais nėštumo periodais nusiskundimai vis kiti. Antroje nėštumo pusėje dažniausias jų – didėjantis pilvukas....
Skaityti daugiau„Daug rašoma apie veido kremus, losjonus. Norėčiau daugiau sužinoti ir apie veido odos šveitiklius. Kaip yra atliekamas odos šveitimas? Kada odą šveisti galima, o kada – nepatartina?“ – klausia mūsų skaitytoja Genutė K. iš Mažeikių. Į skaitytojos klausimus atsako gydytoja dermatologė Jolanta Urbštienė....
Skaityti daugiauIntymios vietos reikalauja išskirtinės kasdienės priežiūros, nes šioje zonoje gaminasi gleivės, išskyros, o ir pH kitoks nei viso kūno odos. Sveika intymioji higiena ypač svarbi nėščioms moterims, kai nepageidautinas net mažiausias lytinių organų sudirginimas. Neretai moteris vargina nemalonūs pojūčiai (niežulys, skausmas, paburkimas, gausios nemalonaus kvapo išskyros) lytinių organų srityje. Šių simptomų gali atsirasti ne tik dėl ginekologinių ligų. Kvepiantys muilai, higienos priemonės (įklotai, tamponai, paketai, servetėlės) taip pat gali išprovokuoti įvairias dermatozes ir kitas ligas. Apie intymiosios higienos priemonių pasirinkimą pasakoja aukščiausios kvalifikacinės kategorijos gydytoja akušerė-ginekologė Vita JAUNIŠKIENĖ ir kosmetikos konsultantė Daiva ŠIMKŪNIENĖ....
Skaityti daugiauMoteris neretai vargina įvairūs nemalonūs pojūčiai išorinių lytinių organų srityje: niežulys, perštėjimas, skausmas, paburkimas, gausios ir nemalonaus kvapo išskyros. Tai būna bet kokio amžiaus moterims. Problema linkusi gana dažnai kartotis, todėl reikia laiku pasirūpinti jos profilaktika. Nustatant sutrikimų priežastis, būtina atidžiai įvertinti kiekvienos moters individualius mikrofloros ypatumus, atsižvelgiant į menstruacinį ciklą, nėštumą, gyvenimo būdą, lytinį gyvenimą, sveikatos būklę, vartojamus vaistus. ...
Skaityti daugiauMoteris yra vaisinga daugiau kaip 30 savo amžiaus metų. Laikotarpis, kai moteris gali turėti vaikų, vadinamas reprodukciniu ir tęsiasi nuo pirmųjų menstruacijų pradžios 12-14 m. amžiuje iki menopauzės - maždaug 50-ųjų metų, kai išnyksta menstruacijos ir netenkama gebėjimo pastoti. Moteris keliasdešimt kartų per savo gyvenimą galėtų pastoti, tačiau amžius (paauglė arba brandi moteris po 45-rių), veikla (studijos, karjera), sveikata arba visuomenės požiūris koreguoja pastojimų ir gimdymų skaičių. Kontracepcinių priemonių įvairovė leidžia moteriai spręsti, kiek, ar dažnai ir ar apskritai turėti vaikų, o metodo pasirinkimą lemia jos amžius, socialinė padėtis, išsilavinimas, seksualinis temperamentas. Jaunos moterys dažniausiai yra mažiau patyrusios kontracepcijos naudotojos ir tampa nėščios dažniau nei vyresnės, be to, jos dažniau lytiškai santykiauja....
Skaityti daugiauPagaliau atkeliavo pavasaris ir pražydo gamta. Netrukus prasidės kalendorinė vasara, kuri dar labiau visus apgaubs savo šiluma. O kad galėtume džiaugtis vasaros teikiamais malonumais, turime tam pasiruošti, tai yra pasirūpinti savo kojų priežiūra. Juk nemalonu ir neestetiška žiūrėti į suskeldėjusius ar įtrūkusius kulnus ar kentėti dėl nuospaudų ir sukietėjimų arba jausti nemalonų kojų kvapą, tuo labiau kad yra priemonių tam išvengti....
Skaityti daugiauGalima dažyti plaukus ar ne? Tokį klausimą kirpėjai užduoda kas antra nėščia moteris. Kai kurie tvirtina, kad cheminės medžiagos, įeinančios į dažų sudėtį, per galvos odą gali patekti į būsimos mamos kraują ir taip turėti neigiamos įtakos jos ir būsimo vaikelio sveikatai. Ar tai mitas ar tikrovė? Klausiame kirpėjos-stilistės Daivos Grybauskienės....
Skaityti daugiau
Sergu ja jau daug metu, viskas padeda tik trumpam.
Is pradziu galvojau kad nuo vyro. Gydziau ir ji ir pati gydziausi ir nieko gero.
Gydytoja patarė su vaistais nusipirkti Floragyn ovulių, kurios atstato makšties florą. Nu ir ką, padėjo, daugiau negrįžo ta problema
beto pas mane tokia situacija menesines 3sav veluoja labai skauda papulius , o BKT matuoju ir antra sav laikos 37.2-4 .. ekoskopu nemate bet apziurejus is pradziu sake ytarenti nestuma, beto 40 cd dariausi testa vaiduokliavo o dabar jau 48 cd. pirmadieny darysiu HCG tyrimus kraujo gal tas ka parodys ,
Prasau patarimukus siuskit el pastu , buciau labai dekinga - juratekudzmaityte@gmail.com
Atsiprasiau uz klaidas esu is Rusijos, nesenai ismokau kalbeti....
Gal kas gali ka gero patarti, kaip atstatiti imumiteta, jei pastovei nauduoju vaistus........ Aciu ....A jau ape pinigus tiliu, kiek isleidau....
Visos problemos gyvena jusu zarnyne , kol neisgydysit zarnyno (o tai pasiseka tikrai ne kiekvienam , nes tai yra labai ilgas ir daug pastangu reikalaujantis procesas) , tol jums katosis si bjaurastis vel ir vel.
Kol netradau Aluros tai L-arginias amino rugstis, ji tvarko visa musu imunine sistema, ginekologines, onkologines ligos ,bei psihologines. L-argininas atranda priezasti ir ja isgydo, o musu naudojamieji vaistai tik apgydo pasekme. Visa pilna info suteikiu, bei pasidalinu savo patirtim Telef.867236423 e mail gyvenimostilius@gmail.com
Yra tokie paketai natracare.Jie parduodami ekologisku prekiu parduotuvese.Yra ir tamponu sios firmos.Paiziurekite internete www.natracare.com Sioje svetaineje parasyta kur rasti ju parduotuves ir apie produkcija yra informacija.As, kai prasideda menesines, plesau palas, sulankstau ir prisegu ziogeliu prie kelnaiciu.Teko pamegti sijonelius, hahaha.Tikiuosi pakeliau nuotaika.
Ir dar,kazkur skaiciau, kad isgauti audiniams balta spalva naudojamas chloras.Tai kelnaites geriausia pirkti ekologisku prekiu parduotuvese.Kazkur buvau radusi internetine parduotuve.Kainos nepradziugino, bet kiek mes sumokam uz vaistus, kurie viena gydo, kitam kenkia.
Mano vyras, kai man prasideda grybelis, isgeria mykomax tablete ir savo pasididziavima tepa lomexino kremu.
Sekmes visoms gydantis.Jei rasiu kokios naujos informacijos butinai su jumis pasidalinsiu.
man taip pat po antiobitu(o ju gavau pakankamai daug)daznai buna toks dalykas kaip grybelis. Mielos moterys, paskutini karta apsilankiau pas ginekologe su asarom ir ji man pasiule nebloga priemone. Sie vaistai yra gaminami Kaune Kalnieciu vaistineje. Tai boroglycerinas. Nezinau kaip bus toliau, taciau dabar padejo. na bent jau su chemija nereikia saves nuodyti. Bukite sveikos, mielos.
ar butinas receptas isigyjant si vaista?
Jei kam reikes daugiau info, rasykite juratebb@gmail.com
Butina daugiau judeti ir sportuoti. Tai sumazina viduriu uzkietejimo rizika, o tai tiesiogiai susije su candida albicans isvesejimu zarnyne.. Merginos ir moterys, pienlige rodo tai, kad candida albicans yra ir zarnyne, taip kad reikia gydytis kompleksiskai.
Nustokite gerti kontraceptikus, nenaudokite prezervatyvu su spermicidais, jei reikia liubrikanto, puiki priemone ”Multi-gyn Liquigel”, mat be visa ko dar ir atstato naturalia mikroflora, kuria sudarkome visokiomis zvakutemis.
Profilaktiskai karta per savaite panaudokite vaginalines zvakutes su pieno bakterijomis (pigiausios - Gynocaps) arba padarykite maksties plovima su Multi-gyn tirpiomis tabletemis (sudetis: pieno bakterijos, alavijo ekstraktas). Tu paciu pieno bakteriju zvakuciu butina pavartoti po pienliges gydymo zvakutemis, kad atstatyti maksties mikroflora.
Jei pienlige atsirado pirma karta ar kartojasi retai, gydant medikamentais tinkamas trumpas kursas (pvz Lomexin 600mg 1 zvakute), bet jei kartojasi 4 ar daugiau kartu per metus (paprastai islenda pries menesines arba po ju), tai jau yra rekurentine pienlige ir ja reikia gydyti ilgesni laiko tarpa. Visu pirma zvakuciu kursas bent 6-12 dienu. Net jei simptomai isnyko, BUTINA suvartoti visas zvakutes. Jusu partneris turi isgerti vienkartine 150mg flukonazolio doze. O paskui bent 6 menesius (kiti gydytojai pataria 9-12men.) likus 3-5 dienoms iki menesiniu (arba pirmaja menesiuniu diena, pas ka ciklas nereguliarus), isgerkite fluconazolio 150mg tablete.
Nepaskutineje vietoje ir asmens higiena. Apriprauskite kasdien 1-2 kartus su specialiais intymios higienos prausikliais (pigiausi - lietuviski ”Margarita” linijos). Ismeskite stringus, devekite medvilninius apatinius, kuriuos keiskite kasdien. Skalbkite juos rankomis, vaikisku arba ukisku muilu, lyginkite karstu lygintuvu. Venkite aptemptu drabuziu (pvz dzinsai). Issimaudziusios juroje butinai pasikeiskite maudymosi kostiumeli i sausa. Zinotina, kad chloruotas baseinu vanduo irgi gali buti susijes su pienliges atsiradimu. Kas liecia lytinius santykius - nekaitaliokite partneriu, oralinis ir analinis seksas - rizikos faktorius atsirasti pienligei. Cia santrauka to, ka perskaiciau per tuos metus, kaip pati gydausi... tikiuosi pades ir jums...
paskaičiau, kaip jūs čia kankinatės.Aš kankinausi du metus, o dabar problemų nebeturiu, nes pradėjau naudoti profilatinius paketukus ”Winalite”su neigiamų jonų juostele.Negalėjau patikėti- praėjo visos kamavusios bėdos per tris dienas.Linkiu visoms kuo greičiau rasti išeitį iš susidariusių nemalonumų.
Pagarbiai,
Asta Skeirienė
Kosmetologė
Salonas ”Grožio paslaptis”
Šiauliai
1)stiprios juodos arbatos vonelės 2k per parą;
2)makšties ir jos prieangio suvilgymas kefyru nakčiai;
3)jokių sintetikų ir aptemptų džinsų;
4)jokių hig.įklotų,nebent natūralūs,medvilniniai;
5)kuo mažiau cukraus ir mielių;
6)kalio permanganato silpno tirpalo vonelės 1k per parą;
7)gerinkit mitybą;
8)ir patikėkit,kuo mažiau streso...
Visoms,kurioms ligos nepripažino daktarė,patarčiau apsilankyt,juk būna panašių ligų požymių.O kokiais vaistais gydytis,kai jau tikrai žinosit kuo sergat,nuspręst galėsit ir pačios...
Su grybeliu gyvenau 3 metus. Aplankiau gal 10 gydytoju. Is pradziu po 2 metu kanciu atrado pas mane streptokoka. Gygytoja pasake, kad butent jis sukelia grybeli. Issigydziau, o grybelis neisnyko. Pagaliau kreipiausi i Eugenijos klinika i gydytoja M.Nenarokova. Paskyre man 3 menesiu gydymo kursa (pries menesines 3 zvakute, o menesiniu metu tabletes). Gydymo metu grybelis neatsinaujino. Si menesi jau nebegeriu vaistu. Kol kas viskas gerai
Sekmes.
sekmes gydantis. labai varginanti ta liga...
ir dar teiravausi del parterio sake jiems tos ligos nelimpa cia moteru liga ar tiesa?o gal geriau man ta antra sugirdyti jam?
Nieko panasaus i niezuli nejutau... neisivaizduoju net nuo ko juo susirgti galejau... koki vaistai tikrai efektyvus?
Nuosirdziai - sekmes
nebeaisku ka ir pirkt.gyditojais visiskai nebepasitikiu. su pagarba ir uzuojauta likimo likimo seses!sekmes besigydan!