Kitoks depresijos gydymas

Depresija – vienas iš dažniausių psichinių sutrikimų. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad 2020 metais depresija taps antra pagrindine prarastų, negalios sunkinamų gyvenimo metų priežastimi. Depresija keletą kartų per gyvenimą gali būti sirgę nuo 5–8 iki 20–30 proc. žmonių. Tai yra sutrikimas, kurio vienas iš pagrindinių kriterijų yra savižudiškas elgesys. Įdomu, kad silpnas, plataus veikimo spektro impulsinis magnetinis laukas (iki 100 mikroteslų) sėkmingai naudojamas psichikos ligoms gydyti ir profilaktikai.
 

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės gydytoja psichiatrė Dalia Rusteikienė pritaria, kad ne tik vaistais galima sėkmingai gydyti depresiją. Nepaisant to, kad pastaruoju metu gausiai atsiranda vis naujų veiksmingų psichotropinių vaistų, neretai negaunama laukto rezultato. Vis dažniau susiduriama su rezistentiškomis gydymui būsenomis. Neatsižvelgiant į gydymo būdą, 30–50 proc. depresijų pradžioje gydymas būna neveiksmingas. Taip pat svarbi yra remisijos problema. Jos nepasiekus, padidėja atkryčio rizika, savižudybės pavojus.
 

Koks magnetinio lauko poveikis žmogaus organizmui?


Esmė – audinių ir organų aprūpinimo deguonimi pagerinimas. Sveikam žmogui stabilizuojama sveikata, pagerėja fizinė forma. Sergančiojo kūne – suaktyvina būtinuosius savigydos procesus. Silpnas, impulsinis magnetinis laukas naudojamas daugelio ligų profilaktikai, joms gydyti ir reabilitacijai. Magnetinė terapija koreguoja organizmo bioritmo procesus ir stiprina žmogaus imuninę sistemą. Pagerėja kraujotaka, padidėja deguonies pasisavinimas audiniuose.


 

Kokia Jūsų patirtis taikant magnetinę terapiją?


Kartu su kolega taikėme magnetinę terapiją mūsų skyriaus pacientams ir tyrėme silpno impulsinio magnetinio lauko įtaką galvos smegenų regioninei kraujotakai. Pacientų atrankai ypatingų reikalavimų nebuvo. Terapija netinka tik esant ūmiai psichozei su psichomotoriniu sujaudinimu, paciento elgesį dezorganizuojančiais kliedesiais. Daugiausiai gydėme sergančiuosius įvairios etiologijos, vidutinio arba sunkaus laipsnio depresija (pirmas ar pasikartojantis epizodas). Pastebėjome, kad pagerėjo pacientų nuotaika, bendra savijauta, dėmesio koncentracija ir atmintis, susireguliavo miegas, sumažėjo ar visai išnyko galvos svaigimas ar skausmai. Kadangi mūsų skyriaus ligoniai dažnai serga ir gretutinėmis, t.y. ne psichikos ligomis, tai sumažėjo nugaros, sąnarių skausmai, susireguliavo arterinis kraujo spaudimas.
Svarbu pažymėti, kad gydymas silpnu impulsiniu magnetiniu lauku taikomas kartu su psichotropiniais vaistais, individualia ir grupine psichoterapija, užimtumo ir psichosocialinės reabilitacijos užsiėmimais, elektros impulsų terapija. Antidepresiniu poveikiu pasižymi žoliniai vaistai, savo sudėtyje turintys jonažolės ir pasifloros.
Gydymas impulsine magnetine terapija taikomas ligoniams kiekvieną dieną gydymo stacionare laikotarpiu. Vidutinė procedūros trukmė – 8 minutės.
 

Magnetinis laukas naudojamas daugeliui psichikos sutrikimų gydyti


Literatūros duomenimis, gauta gerų rezultatų taikant magnetinę terapiją kartu su kitais gydymo metodais daugeliui psichikos ligų gydyti. Be depresijos, šis gydymo būdas sėkmingai taikomas sergantiems išsėtine skleroze, šizofrenija, migrena, Alzheimerio liga ir kt.
 

Ar visus be išimties pacientus galima gydyti magnetiniu lauku?


Gydymo magnetiniu lauku negalima skirti pacientams, kuriems buvo atlikta organo transplantacija. Nėštumas yra reliatyvi kontraindikacija. Įdomu, kad magnetinę terapiją galima taikyti ir sergantiesiems onkologinėmis ligomis, nes šis gydymo būdas nedidina onkologinių ląstelių augimo, netgi sumažina. Stiprinama imuninė organizmo sistema.
 

Kodėl magnetinę terapiją reikia derinti su kitais gydymo metodais?


• Gerėja bendra paciento savijauta.
• Kompleksinis gydymas turi teigiamą psichologinį poveikį.
• Reguliuojama pigmento melatonino gamyba (šalia kitų poveikių, jis turi migdomąjį, antidepresinį, imuninę sistemą ir ląstelių atsinaujinimą gerinantį poveikį)
• Pastebimas greitesnis atsakas į vaistus.
• Sutrumpėja gydymo stacionare laikas.
• Nėra šalutinių poveikių.
 

Žolės – nuo depresijos


Jonažolė
Klinikinių tyrimų metu įrodyta, kad paprastosios jonažolės ekstraktas yra veiklus ir nekenksmingas vaistas blogai nuotaikai gydyti. Po gydymo jonažole padidėja atidumas ir sutelktumas, sugrįžta darbingumas, išnyksta silpnumas, vidinė baimė, galvos skausmai ir nemiga.
Ši vaistažolė skatina serotonino bei daugelio smegenis aktyvinančių hormonų apykaitą, kartu slopindama depresinę būseną palaikančias medžiagas. Jonažolėje esančios medžiagos, ypač hipericinas ir kira, sustiprina saugumo jausmą, ramina vegetacinę nervų sistemą.
Rausvažiedė pasiflora
Vaistažolė pasiflora tradiciškai vartojama kaip raminamasis, nervingumą ir nemiegą mažinantis vaistas. Ji padeda atsipalaiduoti, atgauti pusiausvyrą ir užmigti, sušvelnina stresą. Nuo seno vartojama skausmui malšinti, nemigai, susijusiai su neurastenija ar isterija, gydyti, nerviniam išsekimui šalinti. Šiandien šis augalas vartojamas nervinei įtampai slopinti, raminamai būsenai sukelti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Auka
2015-09-08 15:55
Jonažolė, kaip ir kiti serotoniną keliantys preparatai gali negrįžtamai iškastruoti. Valio SEROTONINUI, JIS TIESIOG PUIKUS KASTRATAS!!! VALIO SSRI NUODAMS!!!
PRBKksuboJRRtzYGRLo
2011-09-02 08:37
And I tohhugt I was the sensible one. Thanks for setting me straight.
ANTBANGOS
2009-06-24 18:53
PATS GERIAUSIAS būdas šalia Jūsų naudojamų YRA:
J.MARKŪNO knyga ”ŽMOGAUS GYVENIMO NESĖKMIŲ IR LIGŲ PRIEŽASTYS IR GALIMYBĖS JŲ IŠVENGTI”

http://img199.imageshack.us/img199/7794/jonoknyga.jpg

Ne šiaip sau sakau, o tai iš tikro šimtus nelaimingų žmonių į geresnę būseną atvedus knyga.
NE KAS KITAS, O TIK PATS ir darkart sakau PATS žmogus turi dėti pastangas. Nes nėra nepagydomų ligų yra tik nepagydomi žmonės
Aš 10 metų sirgdamas sunkia depresija esu krūvas vaistų ir gydymo būdų išbandęs, o reikėjo GAL tik šios knygos išmintį suprasti, kuri taip paprastai parašyta.

Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis - sena išmintis sako:
Juk depresija dvasinė liga, vadinasi ir gydymas dvasinis. Tik atminkit negalima greitai atsisakyt vaistų
Tai gydomoji knyga, padedanti visiems, ieškantiems gyvenimo pilnatvės ir ramybės. Labai sunku ją į rankas paimt bet paskaitykit ją, daug ką suprasit, ir skaitydami pajausit palengvejimą ir savo būsenos pagerėjimą TAI GARANTUOTA. Visiems linkiu sėkmės beieškant dvasios ramybės.

Aš ją rekomendavau pažįstamiems ir kurie perskaitė tie su manim bendrauja BET JAU BE DEPRESIJOS.
SPUMMER@GMAIL.COM
sekmingai pasveikes
2009-01-16 17:38
jei depresija puola nei iš šio, nei iš to, tai jau nebežinau, kas gali būti blogiau - žmogus silpnavalis ir negali savęs suvaldyti.
vat kai užpuola ligos ir prispaudžia skausmai, tada depresijos tikrai gali užplūsti. man buvo taip priesš metus - pastoviai kenčiau nežmoniškus skausmus, o naktys visos buvo pravaikščiotos iš kampo į kampą.
tada užpuolė ir mane depresija. bandžiau visaip gydytis, bet man padėjo prostamolis. po jo vartojimo sustvarkė sveikata, o kai žmogus sveikas, tai ir gyvent norisi :)
Dr. A.J.
2008-08-24 23:10
jonazole tinka tik esant silpnai depresijai ir jos poveikis pasireiskia(jei aplamai atsiranda toks povekis) po keliu menesiu, tad dideliu vilciu vartodami jos kapsules(arbata veikia daug silpniau) neturekite!
greta liaugminiene
2008-04-14 11:18
teko girdeti apie jonazoles gera poveiki
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai